Bydlení

Poznejte holter TK do detailu

Současné zdravotnictví prožívá rapidní rozvoj, což s sebou přináší spoustu nových a vylepšených zařízení. Přístrojů, které pomáhají zachraňovat životy a slouží pro diagnostikování nejrůznějších onemocnění. Jedním z takovým populárních pomocníků v nemocnicích je také holter TK. Ambulantní monitor krevního tlaku, s nímž vás v následujících řádcích seznámíme podrobněji.

Ambulantní monitor krevního tlaku

Jak už prozrazuje název tohoto podtitulku, holter TK slouží primárně k měření krevního tlaku. A to nejenom jednorázově a krátkodobě. Vzhledem k tomu, že jde o mobilní zařízení vybavené akumulátorem, lze měření provádět delší dobu. Záznam může být pořizován 24 nebo 48 hodin. Výjimkou není ani delší sledování hodnot, pokud je to nutné.

A co ještě říci o tomto praktickém lékařském nástroji. Například to, že je spjat se snadnou obsluhou. Vyznačuje se kompaktním a zároveň odolným vzhledem, takže snese hrubší zacházejí. To jsou vlastnosti, které ve zdravotnictví najdou své upotřebení. Holte TK využívá oscilometrickou metodu měření. Produkty od toho správného výrobce jsou navíc spojeny s vysokou mírou přednosti. Opomíjet bychom neměli ani na zmínku o odolnosti proti artefaktům.

Výstup holteru TK

Nyní si možná pokládáte otázku, co vlastně taková „černá“ krabička předá lékaři? Můžete si být jisti, že je toho více než dost. Holter TK předkládá přehlednou jednostránkovou závěrečnou zprávu, z níž lze následně vycházet při diagnostikování čehokoliv. Díky správnému rozhraní je zajištěna i snadná komunikace s ostatními lékařskými programy. Nasbíraná data jsou pak vyhodnocována speciálním softwarem a výsledky předkládány lékaři.

V dnešní době se naštěstí můžeme spolehnout na spoustu takový zdravotnických zařízení, jakými jsou holter TK a mnohá další. Pokud se s ním někdy dostanete do styku vězte, že prostřednictvím něho není realizováno žádné bolestivé vyšetření.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top