Tech

Víte, co si představit pod názvem holter?

Holter je výraz, který se objevuje především ve zdravotnictví. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že se nejedná o žádnou nemoc, ale o speciální přístroj. Holter může sloužit k měření krevního tlaku, ale zároveň se může jednat o mobilní zařízení pro měření EKG. Záleží na tom, k čemu je konkrétní výrobek primárně určen.

Základní vlastnosti holteru

Zmínka o mobilním přístroji do jisté míry naznačuje, co si pod takovým zařízením můžete představit. Zjednodušeně řečeno můžeme říci, že holter je malá krabička, která slouží pro sbírání potřebných dat. Holter je vybaven příslušnými senzory, které jsou připevněny na tělo pacienta. Holter díky svým malým rozměrům nikomu nepřekáží a je snadno přenositelný.

Takové provedení měřícího přístroje je důležité především proto, že v některých případech a u vybraných pacientů je zapotřebí sbírat hodnoty dlouhodobě a při různých činnostech. Typickým příkladem je měření zátěžového EKG, k čemuž slouží speciální holter. Jindy to může být naopak klidové EKG nebo krevní tlak. Podstatná je však délka sběru dat.

Holter je tedy kompaktní na napájen prostřednictvím akumulátorů. Naměřená data jsou ukládána do paměti a následně přehrána do počítače se softwarem pro zpracování dat. Některé holtery jsou vybaveny malým displejem a funkčními tlačítky.

Holter může zachránit život

Nutno podotknout, že holter v současném zdravotnictví představuje významného pomocníka. Před mnoha lety by se o takovém přístroji lékařům ani nezdálo. Dnes může holter s přehledem zachránit lidský život, protože na základě naměřených dat bude konkrétní onemocnění diagnostikováno však nebo dojde k rychlému navržení správné léčby. S holtery se dnes můžete setkat nejenom v nemocnicích, ale také v mnoha moderních ordinacích. Velkým specialistou na tento segment je například společnost SEIVA.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top