Bydlení

Domácí pokládka plovoucí podlahy může být i hračka! Ale jenom s kvalitním vybavením

unsplash.com

Řemesla jsou do velké míry především o tom, s jakým vybavením máte možnost pracovat. A to především v případě, kdy jde o naprosto nepostradatelné stroje či pomůcky. Příkladem může být právě pokládka plovoucí podlahy v domácnostech.

Plovoucí podlaha disponuje poměrně jednoduchým systémem zámečků, tak není i pro nováčka problém ji seskládat. Často je ale potřeba myslet na některé věci, které profesionálové rozhodně dělají lépe. A právě pár zajímavých rad dostanete v dnešním článku.

Pozor, na co plovoucí podlahu pokládáte

Plovoucí podlaha má jednu zásadní nevýhodu. Pokud pod ní nebude dokonale čisto, tak bude křupat a dělat různé zvuky. Proto je opravdu zásadní částí celé přípravy především kvalitní vyčištění podlahy. Rozhodně byste neměli v žádném případě najít žádné zbytky kamínků a nepořádku. Jakmile je podlaha dokonale čistá, tak je na řadě speciální pěnová podložka, která se postará o odhlučnění podlahy i zvuků, které by mohla vydávat.

Na vybavení zatraceně záleží

Pokud chcete pokládat plovoucí podlahu sami, tak byste určitě měli mít kotoučovou pilu. Ruční zařezávání plovoucí podlahy není rozhodně problém, ale můžete často zbytečně udělat zubatý nebo nezačištěný řez. To se vám s kotoučovou pilou rozhodně nestane. Myslete ale na to, že u kotoučové pily potřebujete kvalitní pracovní obuv a oděvy, které vás především ochrání před pilinami.

Jakmile zaříznete podlahu u zdi, tak ale rozhodně nevyhazujte kousek, který vám zůstal. Ten můžete naopak použít z druhé strany místnosti jako základ nové řady. Musíte se totiž snažit o to, aby se spoje nepotkávali ze všech stran, proto musí být na střídačku v každé řadě trošku posunutá první parketa, aby byla podlaha opravdu pevná. Klínky, které se dávají na začátek první řady potom dávejte pryč až v moment, kdy bude podlaha úplně kompletní.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top