Bydlení

Jaké nemovitosti v Praze jsou dlouhodobě nejlukrativnější?

unsplash.com

Praha je v naprosté většině oborů velice specifické prostředí. Jedním z těch oborů, pro které je nejspecifičtější, je přitom realitní trh. Zatím co ve většině republiky se neustále podobný trend zájmu napříč celým realitním trhem, tak v Praze se tato situace dynamicky mění.

V rámci dnešního článku se podíváme hlavně na to, které nemovitosti jsou v prvním pololetí roku 2022 nejlepší volbou pro investici v Praze.

Stálý nedostatek dostupných bytů

Praha musí jako většina velkých měst v Evropě řešit nepříjemný problém, který najdeme v podobě dostupnosti bydlení pro lidi ze střední vrstvy. V Praze je totiž poměrně dost malé množství bytů, které by se pohybovali v rozumných cenách nájmů, které mohou zaplatit i nově příchozí do města.

Většinou totiž na realitním trhu najdeme jako volné kapacity především takové bydlení, kde se musíme potýkat s vysokými cenami nájmu, které jsou přiměřené postavení v centru města.

Činžovní domy nabízí řešení

Mimo možnosti pronájmu bytů v okrajových městech Prahy, jsou jednou z nejlepších možností také činžovní domy. Právě činžovní domy Praha dokáže nabídnout v poměrně vysokých počtech, ale je tady dvojice problémů. Prvním problémem je, že bývají již standardně dlouhodobě obydleni stejnými lidmi, nebo jsou byty v soukromém vlastnictví. Tím druhým je ale fakt, že jsou mnohé z nich nezrekonstruované a čekají na svoje nové majitele. Takové domy jsou pro Prahu opravdu velkým potenciálem, který je rozhodně do budoucna potřeba náležitě využít.

Kancelářské prostory v centru

Ačkoliv jsou v centrálních oblastech našeho hlavního města vysoké nájmy, tak se zároveň jedná o velice lukrativní lokalitu. Proto byste rozhodně mohli počítat s tím, že kancelářské prostory v tomto prostředí budou velice lukrativním zbožím. Investice do nich vás tak rozhodně nebude mrzet.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top