Kariéra

Doplňky pracovních oděvů jsou mnohdy pro bezpečí to nejdůležitější

pixabay.com

Už jen na samotné pracovní oděvy spousta amatérských i profesionálních řemeslníků nebere ohled. Velice často vůbec žádné nemá, nebo má dokonce takové oblečení, které je pro danou profesi vyloženě nevhodné a nebezpečné.

O to častěji je běžné, že ti, co nenosí pracovní oděvy a obuv, často zapomenou také používání doplňků. Přitom doplňky dokáží mnohdy pro ochranu zdraví při práci udělat mnohem víc než samotné největší kusy oblečení.

Bez rukavic ani ránu!

Pracovní rukavice by měly být pro všechny druhy práce naprostým základem. Kdekoliv se prodává pracovní obuv a oděvy, tak budete mít i minimálně základní výběr rukavic. Klasické plátěné rukavice jsou otázkou několika desítek korun a dokáží ochránit rukavice před poškrábáním, třískami nebo kovovými šponami.

Většinou jsou tak zcela dostačujícím ochranným prostředkem. Mimo toho ale můžete na trhu najít i celé desítky různých jiných druhů rukavic, které jsou pro změnu specializované. Mohou být kupříkladu pogumované, aby držely ruce v suchu. Stejně tak mohou být vybaveny vrstvou proti proříznutí, nebo proti popálení.

Ochrana zraku a sluchu je důležitá

Jak zrakové, tak sluchové orgány, mají společné to, že jsou velice zranitelné. Stačí jeden špatný zásah a můžeme mít tyto smysly v lepším případě otupené nebo poškozené, v horším o ně dokonce můžeme úplně přijít.

Kdykoliv tedy pracujeme v prostředí, kde mohou lítat libovolné odštěpy materiálů od kovových špon po dřevěné třísky, tak musíme používat adekvátní ochranu zraku. To stejné pochopitelně platí i při svařování, nebo práci s jinými zdroji ostrého světla. Ochrana sluchu formou sluchátek je potom dost omezující, takže se používá mnohem méně. Ale zároveň je nezbytná i v případě, kdy se jen dlouhodobě pohybujete v hlučném prostředí, které úplně nedovede poškodit sluch.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top