Kariéra

Připravte se na řemeslo i v přicházejícím zimním období!

unsplash.com

Je naprosto jedno zdali jste jen kutilové, kteří rádi pracují na svém domě či zahradě, nebo profesionální řemeslníci. V každém případě je typické zimní počasí vůči všem těmto aktivitám dost nepřátelské a mimo ledovky se můžete připravit na mokro a zimu, která zkrátka k podzimu a přechodu do zimy patří. Jaké vybavení byste ale rozhodně pro svoje řemeslné snahy neměli zapomínat?

Boty s protiskluzovou podrážkou jsou povinnost!

Dost často budete potřebovat při svojí práci lézt nebo šplhat na špatně přístupná místa, nebo dokonce do výšek. V období, jakým podzim je, je riziko zranění kvůli uklouznutí trochu ironicky ještě vyšší a reálnější, než je tomu u zimy jako takové.

Je to dáno hlavně tím, že lidé podceňují existenci přízemních mrazíků, které mohou lokálně udělat náledí. Boty s protiskluzovou podrážkou si ale s podobnými podmínkami dokáží hravě poradit!

Ruce si zaslouží kvalitní ochranu i pohodlí

Zároveň se připravte na to, že v zimě budete mrznout především v oblasti rukou a prstů, kdykoliv budete cokoliv dělat. Kvalitní pracovní rukavice jsou tak naprostá povinnost nejen kvůli bezpečnosti, ale také kvůli pohodlí. Ruce jsou zranitelné při všech řemesle za každých okolností a pokud jsou navíc prokřehlé a zchladlé zimou, jsou ještě více zranitelnější, než tomu je v ideálních podmínkách.

Funkční prádlo namísto mnoha vrstev

Základní chybou, kterou dělá kupa lidí, je natahování několika vrstev na sebe. Je pravda, že se více vrstev projeví v počátku na větším pohodlí a teple, jenže postupem času se budete především na zádech potit a propocených několik vrstev nemá šanci uschnout. Najednou máte místo ochrany naprosto ideální prostředí pro nemoc. Zkuste se proto raději vybavit funkčním oblečením, které vám pomůže s odvodem přebytečného tepla a potu od těla.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top