Průmysl

Dotace, které vám pomohou s financováním obnovitelných zdrojů v domácnostech

unsplash.com

Ekologické domácnosti a obnovitelné zdroje jsou v posledních letech velice vášnivým tématem napříč světem, především potom přímo v Evropě. Jenže zároveň i nepříjemná situace kolem pandemie a následného válečného konfliktu odvádí spoustu pozornosti od těchto témat pryč.

To ale neznamená, že už touto dobou nemůžeme zcela bezproblémově využívat celou řadu dotací, které jsou cílené právě na vylepšení domácností směrem k zelené energii. Jednou z nejlepších možností je přitom využití dotací, které nám jsou k dispozici.

Dotace na energeticky soběstačnou domácnost

Jednou z mnoha dotací, které můžete využívat, je ta zacílená na energeticky soběstačné domácnosti. Většinou obsahuje položky jako je financování výměníků tepla a solárních panelů. Samo o sobě je totiž dost nákladné realizovat nemovitost s těmito technologiemi. Bez problémů se můžete dostat do hodnot statisíců i milionů korun.

V případě dotace můžete opravdu podstatnou částku nahradit právě státními financemi. Dotace se ale neproplácí před realizací. Vše je v tomto případě řešeno tak, že realizaci hradí sama osoba a dotace je poté vyplacena do půl roku od zprovoznění systémů.

Dotace na dešťovou vodu

Specifickou kategorií jsou potom dotace na obnovitelné přírodní zdroje. V tomto případě se bavíme o dešťové vodě jako takové, kterou na pozemních většinou nemáme šanci využít stoprocentně. Ona dotace na dešťovou vodu je k dispozici pro všechny, kteří chtějí na svém pozemku mít realizované nádrže na dešťovou vodu se vším všudy. Jedná se o profesionální podzemní nádrže, které oproti konkurenci nabízí mnohé výhody. Nenarušují v žádném případě estetiku a nezabírají prostor. Přitom jejich kapacita a vlastnosti umožňují dlouhodobé ukládání tisíců litrů dešťové vody.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top