V říjnu letošního roku (9.10.2019) byl vyhlášen zákon o 3. a 4. fázi EET. Povinnost evidovat tržby se tak nově bude vztahovat i na podnikatele ve výrobě, taxislužby, vybrané výrobní činnosti, svobodná povolání, stánkaře, kadeřnice apod.
Proč se v marketingu používá chyták „zdarma“?
Jeden z často používaných marketingových triků je dárek „ZDARMA“. Samotné spojení slov „dárek“ a „zdarma“ je konsensus. Už z podstaty věci je dárek vždy zdarma. Nepozastavujme se teď ale nad stylistickým rozborem, ale zkusme se zamyslet, proč je v marketingu toto „kouzelné“ slovo tolik používáno? Slovo zdarma nás totiž zbavuje nutnosti přemýšlet. Zvažovat pro a proti. Uvažovat a přemýšlet nad nabídkou. Zjednodušeně, když je něco „zdarma“ neznamená to žádný risk.
„ZDARMA“ bývá draze zaplacené
Prastaré pořekadlo ale říká, že „zadarmo ani kuře nehrabe.“ A je to tak. Vše na světě něco stojí. Ať už čas, námahu, materiál… Vše na světě musel někdo vytvořit. A pokud nám toto své dílo nabízí bez platby, zamysleme se nad jeho motivací. Proč to všechno dělal? Někdy to může být touha po reciprocitě („teď pomůžu já tobě a příště pomůžeš ty mě“), ale v moderním světě je „platba“ mnohem více „skrytá“.
„Platba“ jsou naše osobní údaje
Zvykli jsme si konzumovat velké množství obsahu zdarma. Ať už jsou to sociální sítě, aplikace, hudba, audio nebo video. Veškerý tento obsah ale někdo tvoří. A obvykle jako plný pracovní úvazek. Kde je „mzda“ tvůrců, pokud my za daný obsah neplatíme? Domníváte se správně. Obvykle to bývá prodej reklamního prostoru, ale bohužel, velmi často také naše osobní údaje. Kdo jste, co máte rádi, jak se chováte, kam chodíte. Co si objednáváte a za co nejčastěji utrácíte? To všechno jsou data, která mají pro marketingový svět obrovskou hodnotu.
EET pokladna zdarma: nebezpečí, které nedoporučujeme riskovat
EET není dětská hra. Není to „aplikace“, kterou zkusíme a pokud se neosvědčí, tak ji smažeme a zapomeneme na ni. Podnikatele mají zákonnou povinnost evidovat tržby, a proto potřebují 100% spolehlivé nástroje.
Dejte si pozor a neriskujte. Co vše může hrozit s neplacenou verzí EET a jaké jsou hlavní nebezpečí (včetně úplné absence záruky) naleznete v následujícím článku o neplacených verzích EET.
A pokud hledáte levné, ale 100% spolehlivé řešení pro malé živnostníky, zkuste se podívat na článek Rádce EET jednotlivým profesím.