Kariéra

Zvyšte své šance na vysněnou práci!

zdroj: pixabay.com

O dobře placené a kvalitní pracovní pozice je vždy velký zájem. Ať už se jedná o Vaši vysněnou práci, či o práci, která Vás bezpečně dokáže zabezpečit. Nejste nikdy jediní, kteří by ji chtěli. V konečném výběrovém řízení mohou často rozhodovat naprosté maličkosti. Dnes Vám nabídneme pár maličkostí, které by mohly jednoho dne pomoci i Vám.

Vzhled a vystupování je základ

Opravdu žádný zaměstnavatel nechce pod sebou mít skupinu lidí, kteří vypadají jako by lidově řečeno „proletěli křovím“. Jsou práce, u kterých je vzhled a vystupování méně potřebné a u kterých je naopak základním stavebním kamenem. Na pohovor i kontakt se zaměstnavatelem se snažte vždy adekvátně upravit (například instalatér v obleku by vypadal směšně, stejně jako jednatel mezinárodní společnosti v teplácích).

Snažte se naplnit Váš životopis

Dříve, než se Vám podívá zaměstnavatel do očí vidí, právě Váš životopis. A pokud tento kus papíru nebude ničím zajímavý, tak se do osobního kontaktu nikdy taky nemusíte dostat. Životopis naplněný a nafouklý odbornými sociálními dovednostmi vždy působí velice dobře. Že jste se nedostali k velkým projektům a zkušenostem? Nevadí! Využijte jazykových certifikací, certifikací společnosti google a ostatních aby Váš životopis svítil zájmem o upoutání pozornosti.

Buďte vstřícní, buďte skromní

Přístup „Vy potřebujete mě.“ je u zaměstnanců stále často viditelný a ne vždy je to úplná pravda. Každý má svojí cenu a to také Vy, na to nezapomínejte. Sebevědomí a důvěra v to co umíte je velice důležitá vlastnost dobrého zaměstnance, ale pozor aby tato vlastnost nechtěně nepřerostla v negativum!

Nebojte se agentur

Mnohé firmy pro své prestižní a hůře dostupné pozice spoléhají na schopnosti a zkušenosti agentur, které mají čich na ty správné lidi. Ať už to jsou vnitrostátní agentury, či státní projekty pro cizince jako například Režim Ukrajina, nebojte se přijít do kontaktu. Vždy si to můžete rozmyslet.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top