Titulek možná zní trochu posměšně, protože se za tímto pojmem většině rozhodně nevybaví poctivě pracující a pečlivá osoba. Ovšem v případě vládního projektu Režim Ukrajina se bavíme o naprosto odlišných poměrech a kvalitách, než jsou přistěhovalečtí pracovníci na vlastní pěst. V čem je zásadní rozdíl, si popíšeme v následujícím článku.
Přijímací proces do projektu Režim Ukrajina
Hned prvním důležitým aspektem je složitost přijímacího procesu do vládního projektu. Projekt nefunguje na bázi „zaplať a máš volno“, ale na pečlivé selekci kvalitních pracovníků. Budoucí zaměstnanci z Ukrajiny se především nevybírají na základě toho, kdo chce přijít, ale na základě místních společností, které se na projekt obracejí s poptávkou po pracovní síle. Po zadání poptávky se v adresáři potencionálních uchazečů vybírají možní budoucí zaměstnanci a jsou oslovováni ke vstupu do přípravného procesu. V něm jsou vždy osvědčené odborné zkušenosti a schopnosti zaměstnance podle požadavků zaměstnavatele v projektu Režim Ukrajina. Pokud je dokáže osvědčit, tak přichází další fáze. V té se v rámci školení setkávají budoucí zaměstnanci se standardy pracovního nasazení a režimu v České republice a stejně tak je jim podána pomocná ruka i v případě sociálních potřeb.
Pokračující pomoc i v České republice
Proškolením a přípravou zaměstnanců na území Ukrajiny nic nekončí. Po příjezdu do České republiky a vyřešení veškeré legislativy pokračuje podpora zaměstnanců i na území ČR. Zde je jim za asistence založený bankovní účet a tuzemské telefonní číslo. Nadále je zaměstnancům podpora v českém i rodném jazyce zaměstnance. Pokračující sociální podpora je jedním z aspektů, který Režim Ukrajina výrazně odlišuje od jiných agentur a náborových postup.