Zdraví & sport

EKG holter je výdobytkem současné doby

Měření EKG je u lékaře potažmo v nemocnici hodně důležitým procesem. Právě během něho lze totiž odhalit špatnou srdeční aktivitu. V tomto směru je velkým pomocníkem EKG holter. Možná byste se divili, ale nejde o žádné převeliké zařízení. Současná doba sází primárně na mobilitu, kompaktnost a minimalismus. To vše při zachování všech potřebných funkcí.

Provedení EKG holteru

Když jsme se zmínili o kompaktnosti, máme na mysli opravdu kompaktnost. Takový EKG holter má velikost 91 x 60 x 18 mm. Malá krabička, jejíž součástí jsou svorky umístitelné na tělo pacienta. Ten o takovém zdravotnickém zařízení v podstatě nemá žádné povědomí. A právě tento malý přístroj dokáže hotové zázraky.

Kvalitní EKG holter pochopitelně sleduje srdeční aktivitu, a to s maximální přesností. Nechybí ani automatická detekce atriální fibrilace, což je pro lékaře jedna z hodně přínosných funkcí. Naprostou samozřejmostí je přesnost naměřených hodnot. Možná byste se divili, co všechno se vejde do tak malé krabičky.

Moderní přístroje využívají spolehlivý algoritmus a přináší nástroje pro rychlé hodnocení. Výjimkou nejsou ani funkce pro náročné. Zkrátka vše nezbytné zabalené v malém a odolném záznamníku, který lékařům poskytuje cenná data při diagnóze.

Zobrazení na displeji, ale i závěrečná zpráva

Při volbě toho správného holteru je zřejmé, že nejdůležitější data budou zobrazena ihned na malém displeji. Takový EKG holter ovšem disponuje i výstupní a závěrečnou zprávou, která je daleko podrobnější. Ošetřující lékař tak získá všechny nezbytné údaje. Je zřejmé, že technologie v oblasti zdravotnictví jdou neustále kupředu, a to je dobře. Ať už jsou to EKG holtery nebo jiné přístroje zachraňující lidské životy a odhalující zdravotní komplikace. Jedním z takových specialistů je například společnosti SEIVA.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top