Zdraví & sport

Potýkáte se s nekvalitním spánkem? Problémem může být i jeden z těchto faktorů

pixabay.com

Nekvalitní spánek je dnes bohužel naprosto obyčejnou, denní záležitostí a stále více lidí se potýká s nekvalitním spánkem. Je tím vinná především současná doba, která v sobě má jen minimum klidu a odpočinku.

Organismus, který není vyrovnaný, se pochopitelně dostává do spánku mnohem hůř, než je tomu u klidného a vyrovnaného organismu. I tak ale můžeme napomoci dobrému spánku pomocí mnoha faktorů, na které lidé často berou jen minimální ohledy.

Investujte do kvalitního povlečení a matrací

Do kvalitního spánku se mnohdy investují vysoké peníze, ale každá koruna je tady doslova investicí k nezaplacení. Nesmíme zapomenout na to, že spánek je jedním ze stavebních kamenů, které potřebujeme pro kvalitní odpočinek a regeneraci našeho těla. Jenže investice do spánku se mnozí nikdy nedočkají. Pokud opravdu řešíte peníze, tak zkuste hledat české matrace od profesionálních společností. Ty vám nabídnou stejné vlastnosti jako mnohdy dražší kousky, ale při výhodnější ceně.

Spánek v nevyvětraných prostorech

Jedním z dalších důvodů, je spánek v nevyvětraných prostorech. To platí dvojnásob v zimě, kdy mají mnozí tendenci přetápět ložnice a spát tak v ložnici, kde je nejen že vyšší teplota, než je ideální, ale navíc i zatuchlý vzduch. Vždy před spánkem, bychom měli okno pootevřít aspoň na pět minut, aby se dostal do bytu čerstvý vzduch. Ten pomůže lepšímu usínání i hloubce spánku.

Spíte v hodně osvětlené místnosti

Jakékoliv zdroje světla mají nepříjemný dopad na lidské hormony. Mnohé totiž nedovede tělo produkovat, pokud není v co nejdokonalejší tmě. Produkce hormonů, je pochopitelně velice důležitá pro kvalitní spánek, i pro kompletní regeneraci během něj. Právě nedostatečná hloubka spánku a špatná regenerace je důvodem, proč i po půl dni spánku vstáváme zničení a unavení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top