Zdraví & sport

Snažíte se dostat svůj návyk na kouření pod kontrolu? Pomohou vám tyto pomůcky

pixabay.com

Mnozí se dostali v průběhu let do stavu, kdy kouření stále mají rádi a nechtějí s ním v žádném případě přestat. Zároveň ale už dokázalo přerůst do návyku, jaký dokáže komplikovat život nebo soužití s ostatními.

Nejlepší variantou je tak pouze omezení návyku na cigaretách, nikoliv jejich okamžité utnutí. To je většinou neúspěšné, a plné nepříjemností. Existují totiž metody, jak můžete postupně minimalizovat potřebu kouřit, aniž byste museli absolvovat jakékoliv abstinenční příznaky.

Elektronické cigarety se řízenou dávkou nikotinu

Nikotin je látkou, na kterou se při kouření tvoří závislost. Vedle něj ale mohou navíc podpořit závislost také takzvané motorické návyky. Což jsou pohyby, které při kouření vykonáváte. Elektronické cigarety jsou tak dokonalou variantou, jak se dostat k omezení kouření na pro vás přijatelnou úroveň.

Existují totiž náplně, které v sobě mají řízenou dávku nikotinu. Díky tomu můžete postupně snižovat a snižovat až do takové míry, kdy dostanete návyk na kouření pevně pod kontrolu. Výhodou je, že o pohybové vjemy ani nikotin jako takový nepřijdete nikdy úplně. Tím pádem se můžete i zcela vyhnout všem případným abstinenčním příznakům.

Nikotinové nálepky a žvýkačky

Druhou možností jsou nikotinové nálepky a žvýkačky. Tady je naopak výhoda v tom, že nemusíte kouřit po nějakou dobu vůbec. Stačí vám například jen několik cigaret rozprostřených po dobu celého dne. Prázdná okna, kdy nekouříte mohou vyplnit dávky nikotinu, které budete přijímat pomocí žvýkaček nebo náplastí.

Náplasti konkrétně navíc mají i tu výhodu, že uvolňují nikotin do těla postupně. Nemusíte tak myslet na jejich dávkování, jako by to bylo při používání odvykacích žvýkaček. Je tady ale zvýšené riziko toho, že se ukáží abstinenční příznaky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top