Zdraví & sport

Hodnoty EKG získávané moderními přístroji

EKG neboli elektrokardiogram. O tomto pojmu slyšel bezpochyby každý. Pro jistotu upřesníme, že jde o monitorování správné funkce srdce. Tedy o důležité hodnoty, které mnohdy rozhodují o zdraví konkrétního jedince. Pakliže vás zajímá, jak jsou tyto údaje v nemocnicích či veterinárních ambulancích získávány, začtěte se do následujících řádků. K měření EKG totiž slouží moderní přístroje.

Zařízení pro měření EKG

Nemocnice, zdravotnická zařízení a veterinární kliniky už několik let využívají primárně novodobou techniku pro monitorován EKG. Obvykle se jedná o šesti nebo dvanácti kanálové EKG. Jednotlivé svorky jsou přichyceny na tělo pacienta. Jejich součástí je mobilní zařízení. Jediné tlačítko pak slouží pro spuštění měření. Z pohledu obsluhujícího personálu tak jde o velice nenáročnou práci.

Moderní zařízení pro měření EKG dokáže zrealizovat monitoring křivek před záznamem. Naprostou samozřejmostí je automatické rozměření křivky, přehled standardních hodnot, propracovaná filtrace digitální křivky a v neposlední řadě i různé formáty výstupu.

Ty přijdou vhod především ošetřujícímu. Mobilní zařízení komunikuje s těmi dalšími, takže lze získat nejenom obraz křivek na displeji, ale také tisk výstupu. Data jsou navíc převedena do příslušného softwaru, kde je s nimi nakládáno podle uvážení doktora.

EKG pro lékaře i veterináře

Tato zařízení jsou navíc určena nejenom pro zdravotnické ambulance, ale také pro ty veterinární. Fungování je na obdobném principu. I u zvířat je čas od času zapotřebí změřit EKG stejně, jako u lidí. Pokud v obou případech hledáte profesionálního a zkušeného dodavatele takových přístrojů, zaměřte se na společnost Seiva. S jejími výrobku budete schopni naměřit elektrokardiogram komukoliv a kdykoliv. Ve všech případech je třeba zmínit, že se nejedná o bolestivé vyšetření.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top