Tech

Záznamník EKG pro delší časový horizont

Měření EKG v nemocnicích je běžným standardem, o tom není žádných pochyb. Věděli jste ale, že takové zjišťování hodnost správné funkčnosti srdce neboli elektrokardiogram nemusí být pouze krátkodobou záležitostí? Ano, někdy je třeba pro stanovení správné diagnózy dlouhodobější měření. A právě k tomu slouží holter EKG.

Malý a mobilní holter EKG

Jestliže nemáte tušení, co si představit pod tímto pojmem, prozradíme vám to. Jde o speciální mobilní záznamníky. Ty se společně se sondami připevní na tělo pacienta a snímají požadované hodnoty. Obvykle jde o tříkanálový záznamník s vysokou vzorkovací frekvencí. Holter EKG je schopen sbírat požadovaná data až 120 hodin, to znamená pět dní v kuse.

EKG může být měřeno při klidové činnosti, ale také při zátěži. Záleží na tom, jaké údaje jsou pro lékaře směrodatné. V rámci moderních přístrojů tohoto typu lze zmínit řadu přínosných funkcí především pro ošetřující pacientů. Vedle snadné obsluhy je to například hardwarová detekce PM.

Moderní holter EKG nasbírá data a lékař je následně přenese do vhodného zdravotnického softwaru, kde je zpracuje. Přenos může být realizován prostřednictvím USB kabelu. Samotné napájení je nejčastěji řešeno jednou mikrotužkovou baterií typu AAA.

Holter EKG není ničím bolestivým

Ať už na vás výše uvedené řádky působí jakkoliv, můžete si být jisti, že nejde o žádný bolestivý proces. O měření srdeční aktivity prostřednictvím holteru v podstatě nebude vůbec vědět. Lékař navíc může k nasbíraným datům přistupovat z různých úhlů pohledů, aby odhalil případné onemocnění nebo byl schopen nastavit tu správnou léčbu. Holter EKG je bezpochyby nezaměnitelným pomocníkem současného zdravotnictví. My v roli potenciálních pacientů můžeme být jen rádi, že podobné přístroje existují a dochází k jejich neustálému vylepšování.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top