Móda & styl

EKG vyšetření za pomoci moderních přístrojů

EKG neboli elektrokardiogram. Vyšetření, které může sehrát v životě člověka hodně zásadní roli. Právě díky EKG jsou zjišťovány nejrůznější srdeční poruchy a problémy. Aby bylo dosaženo přesných hodnot měření, je nutné využívat profesionální a osvědčenou techniku. Jedině tak se může lékař dopracovat k těm správným výsledkům a stanoví diagnózu.

Přístroje pro měření EKG

Mnohé čtenáře bude jistě zajímat, čím se vlastně měří EKG? K tomu slouží nejrůznější typy přístrojů. Hodně populární jsou holtery EKG. Přenosná a tím pádem bezdrátová zařízení připevněná k tělu pacienta mohou sbírat data o srdeční aktivitě klidně několik desítek hodin. Ta jsou pak přenášena do počítače s vhodným softwarem a zpracována.

EKG, to mohou být také zařízená na kolečkách, která obsahují monitor a tiskárnu. Vše v jednom přizpůsobeno k okamžitému použití s důrazem kladeným na odpovídající mobilitu. Přesně tak vypadají technologie současnosti. Hardwarová stránka věci v tomto ohledu koresponduje také s tou softwarovou, protože bez kvalitního programu nefunguje žádný hardware.

Měření EKG tak trochu jinak

Elektrokardiogram je u člověka realizován v různých stavech. Právě kvůli tomu se rozlišuje klidové a zátěžové EKG. Právě ve druhém jmenovaném případě jsou využívány ještě další zařízení, jimž se říká ergometry. Na nich pacient vyvíjí určitý pohyb, aby bylo možné srdeční aktivitu změřit v zátěži.

Ať už dnes navštívíte jakékoliv zdravotnické zařízení, můžete se spolehnout na použití profesionální techniky. EKG rozhodně není žádnou bolestivou a náročnou záležitostí, takže se nemusíte čehokoliv obávat. Ba naopak, jde o přínosné vyšetření, které ve výsledku může odhalit problémy vašeho srdce a ty lze okamžitě odstranit a léčit. Profesionálním dodavatelem této nemocniční techniky je například společnost SEIVA.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top