Tech

Grilování venku i doma nemusí být problémem!

unsplash.com

Grilování je pro nás jako pro Čechy rozhodně jednou z těch celkově nejoblíbenějších aktivit. Zajímavostí přitom je, že grilování provozujeme především v létě, zatím co v zimě se naše chutě po grilovaném jídle nejspíše ukládají k zimnímu spánku.

Přitom ale gril jako takový patří mezi dokonalé druhy spotřebičů, které při domácím použití mohou víceméně celoročně produkovat dokonalé jídlo. A ačkoliv zde chybí ten úžasný odér kouře, nabídnou i tak opravdu kvalitní pochutnání.

Klasické plotnové grily

Asi tou nejjednodušší metodou, kterou můžete doma mít, jsou klasické plotnové grily. Jedná se o grily, které se na nožičkách dají položit opravdu všude a jsou standardně poháněny především elektřinou. Existují ale i plynové verze, které se doma kvůli bezpečnosti nepoužívají.

Zásadní výhodou je, že jsou plotnové grily většinou hodně velké. Proto tak můžete připravovat více kusů masa pro větší množství lidí, nebo si stranou rovnou můžete dělat doplňky a přílohy. Povrchy jsou zde standardně nepřilnavé, a proto je potřeba i specifických nástrojů. Mimo toho jsou ale plotnové grily velice bytelné a dokáží nabídnout super využití.

Stále populárnější kontaktní grily

Kontaktní grily zcela naopak fungují na principu, který bychom mohli nejlépe přirovnat k toustovači. Jedná se ale o opravdu dokonalý spotřebič. Standardní kontaktní elektrické grily mají zásadní výhodu v tom, že mohou surovinu péct z obou stran zároveň. Na steaky nebo burgery jsou tak dokonalé proto, že v nich udrží naprostou většinu šťávy. Na druhou stranu ale mohou být někdy méně praktické, protože nebývají tak velké jako plotnové grily. Pokud s nimi ale umíte, tak není problém příprava jakéhokoliv druhu masa i příloh v opravdu rychlém tempu a při zachování dokonalé chuti a dostatku šťávy.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top