Bydlení

Terapie tmou zlepší vaše duševní zdraví

Rádi byste našli sami sebe, odpočinuli si a udělali si pořádek v hlavě? Pak zkuste něco jiného, než je víkend někde na horách, kde vás bude rozptylovat velká spousta vedlejších, a hlavně negativních vlivů. Je tu terapie tmou, které v posledních letech propadlo celkem dost lidí. Nejde o nic nového. Tyto metody jsou praktikovány po staletí a mají svůj přínos. Pokud nevíte, oč tu běží, začtěte se do dalších řádků.

Pobyt ve tmě má svůj přínos

Když se řekne terapie tmou, můžete si představit to, co skutečně slyšíte. Tato terapie probíhá v absolutní tmě. Budete zavřeni ve vhodných prostorách po několik dní, jen s pravidelným přísunem jídla a ve tmě. Chybět vám pochopitelně nebude hygienické zázemí a komfortní nocleh. Nic víc však nebudete mít. Absolutní klid, žádné světlo a terapie může začít.

Možná si říkáte, v čem vám bude tento proces přínosný? Terapie tmou je dlouhodobě prováděna našimi předky, takže je prokázáno, že má svůj význam. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami na vlastní kůži. Po několika hodinách totiž začnete svět kolem sebe vnímat tak trochu jinak. Zklidníte svůj organismus, zbavíte se stresu a začnete si ucelovat myšlenky. Na věci najednou začnete pohlížet trochu jinak, poznáte sami sebe a možná skryté vjemy, o nichž jste neměli ani tušení.

Zázemí pro terapii tmou

Jestliže si nyní říkáte, že si takovou malou terapii tmou uděláte u sebe doma ve zhasnutém pokoji při zatažených záclonách, asi to nebude to pravé ořechové. Terapie tmou je právě spojena s dokonale připraveným zázemím. Jedině tak docílíte vhodného prostředí a absolutní tmy, kdy se mohou začít dít očistné věci.

V současnosti můžete pobyt ve tmě absolvovat v mnohých zařízeních po celém území České republiky. Existuje mnoho center, kde najdete sami sebe a hlavně, zbavíte se svých obtíží.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top