Bydlení

Jste milovníci hledání pokladů a nevíte, jak je ideálně čistit a ukládat? Poradíme vám!

unsplash.com


Ačkoliv se může hledání pokladů zdát jako dětská hra, tak je tomu přesně naopak. V posledních letech se ukázalo ohromné množství nadšenců, kteří sbírají díky detektorům a speciálním magnetům kovové předměty nejen ze země, ale také z vodních ploch.

Občas se opravdu zadaří a povede se najít velice zajímavé kousky. Přitom se ale dá počítat, že jak z půdy, tak i z vody, budou předměty značně poškozené. A to, jak je očistit, abychom nezhoršili situaci, si povíme právě dnes.

Pozor na manuální metody čištění

Při čištění opravdu jakéhokoliv kovového předmětu bychom měli mít jasně na paměti to, abychom jej ještě více nepoškodili. To je opravdu zásadní v případě, kdy se rozhodneme z jakéhokoliv důvodu právě pro čištění manuálními postupy, jako jsou kupříkladu kovové kartáče a mnohé další nečistoty odstraňující pomůcky. Vždy se snažte postupovat tak, aby se porušený předmět úplně nerozpadl.

Čištění pomocí ultrazvukových čističek

Oproti manuálnímu čištění jsou ultrazvukové čističky naprostý opak. Jedná se o přístroje, které k čištění používají ultrazvukových vln a čistících emulzí. Není zde žádný typ manuálního čištění. Na druhou stranu i tady se mohou ukázat komplikace. Emulze jsou určeny pro konkrétní materiály, takže musíte umět zjistit, z čeho vůbec čištěný předmět je.

Speciální chemické přípravky

Na mnohé nečistoty, které se mohou ukazovat na kovových předmětech, najdete řadu chemických přípravků. Tyto chemické přípravky zajisté dokáží opravdu velice kvalitně odstranit mnohé hrubé nečistoty. Dvojnásob jsou efektivní v případě, kdy odstraňujete rez. Jak povrchovou, tak i hlubší rez totiž dokáže efektivně čistit celá řada výrobků. Mějte ale na paměti, že takové bývají i velice agresivní a mohou porušit i jiné části nálezu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top