Móda & styl

Ergometrie vyžaduje správné technologie

S pojmem ergometrie se setkal bezpochyby každý. Pokud nemáte úplnou představu, co to je, prozradíme vám to hned na úvod. Za tímto výrazem se ukrývá neinvazivní vyšetřovací metoda, během níž je zjišťována správná funkčnost srdce. Není to však v klidovém režimu, jak by si mohl, kdo myslet. Srdeční poruchy jsou zjišťovány a monitorovány při zátěži, k čemuž je zapotřebí vhodných nástrojů.

Nástroje pro ergometrii

Aby mohla být ergometrie vůbec realizována, musí se pacient dostat do zátěže. K tomu slouží tzv. ergometry. Pod nimi si můžete představit zařízení podobná rotopedům. Důležitá je jejich speciální úprava související právě se samotným použitím. Ergometry mohou nabývat i dalších podob a mohou být uzpůsobeny pro hendikepované pacienty.

Tohle je však pouze část toho, co vyžaduje ergometrie. Kromě zařízení pro navození zátěže jsou zapotřebí i technologie sloužící k měření požadovaných hodnot. Nejrůznější holtery a podobné přístroje. Ty sbírají potřebná data a předávající je dál.

Software pro ergometrii

Posledním pomyslným článkem tohoto neinvazního vyšetření je programové vybavení. Jde o speciální softwarová rozšíření pro měření hodnot EKG, která dokáží pracovat s nasbíranými daty. Tyto moduly jsou nedílnou součástí profesionálních zdravotnických komplexů sloužící pro měření srdeční zátěže. Teprve s nimi je ergometrie plnohodnotná. Zásadní roli v celém měření sehrává pochopitelně i samotný lékař.

Pokud vás tedy čeká vyšetření tohoto typu, nemusíte se čehokoliv obávat. Nejde o nic bolestivého. Počítat musíte pouze s tím, že se při této činnosti trochu zapotíte. Na druhou stranu je to nezbytné k tomu, aby vám byly prostřednictvím ergometrie odhaleny srdeční poruchy. Čím dříve se na takové neduhy přijde, tím lépe. Moderní technologie tohoto typu na trhu dodává například společnost SEIVA.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top