Nezařazené

Vyberte si kari sítě pro to správné použití

Když se řekne kari sítě, každý asi správně tuší, oč se jedná. Tento hutní materiál vzniká z oceli. Jsou to žebříkové pruty, které jsou k sobě přivařeny a tvoří tak síť odpovídající hustoty a rozměrů. Právě provedení sítí do betonu kari rozhoduje o tom, kde je budete moci použít. Možná si to mnozí ani neuvědomují, ale lze je upotřebit i mimo segment stavebnictví. O tom se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Důležité parametry kari sítí

Na úvod je zapotřebí zmínit, že kvalitní kari sítě jsou zhotoveny z prvotřídní oceli. V tomto směru je zapotřebí dodržet materiálovou normu promítající se do výsledných vlastností tohoto hutního materiálu. Sítě do betonu kari se liší především svými rozměry.

Podstatnou roli sehrává průměr příčného a podélného drátu. Zásadní je také rozteč těchto drátů, která se mimochodem promítá i do celkové velikosti, potažmo hmotnosti kari sítě. O její správné volbě povětšinou vypovídá stavební projekt. Ten přesně definuje, jaký typ sítě do betonu kari byste měli použít.

Primární užití kari sítě je celkem zřejmé. Ve stavební jsou aplikovány do betonových ploch, kde přispívají k jejich celkové pevnosti, pružnosti a tím pádem dlouhé životnosti. Všude kdy je beton, je i betonářská ocel, do níž spadají právě kari sítě.

Ostatní možnosti využití

Pokud si pořídíte kari sítě, nemusí za každou cenu skončit pouze v betonu. Nápaditosti se meze rozhodně nekladou. Vytvořit z nich můžete například provizorní, avšak dostatečné oplocení dané plochy. Třeba pro zvířata. Kari sítě lze využít i v rámci zahradničení. Jde přece jenom o kvalitní a pevné zázemí pro popínavé rostliny a plodiny.

Na závěr je vhodné zmínit, že kari sítě lze také velice snadno dělit za pomoci speciálních nůžek, takže snadno a rychle docílíte požadovaných tvarů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top