Nezařazené

I profil a další ocelové profily různých podob

Ocelové profily jsou bezpochyby praktickým hutním materiálem. Nikomu asi nedá moc práce zamyslet se nad tím, kde tyto výrobky najdou největší uplatnění ve stavebnictví. Ano, je to primárně při stavbě jakékoliv konstrukce. Typickým příkladem je I profil, ale vedle něho existuje i mnoho dalších. Jedná se o ocel válcovanou za tepla, která se vyznačuje zaručenou svařitelností.

Typy ocelových profilů

Není to pochopitelně jenom I profil, který vám bude nápomocen při budování čehokoliv. Mohou to být také tyče jiných průřezů. Hodně používané jsou například profily s průřezem ve tvaru písmen T a L. Alternativou je i tyč s kruhovou nebo čtvercovou základnou. Výjimkou nejsou ani ploché tyče. Ty mohou být mimochodem tvořeny za studena.

Vzhledem k tomu, že každý z nás má trochu odlišné nároky a buduje něco jiného, dostupné jsou profily různých technických parametrů. Od délek, přes šířky, až po rozměry konkrétních částí profilů. Ať už se rozhodnete pro I profil nebo jiný, měli byste vybírat z produktového portfolia jen u osvědčeného dodavatele. Jedině ten vám zaručí splnění všech příslušných norem ČSN, včetně rozměrových norem DIN. Díky tomu získáte hutní materiál s těmi správnými vlastnostmi.

Ocel přináší řadu praktických výhod

Možná si pokládáte otázku, proč využít při stavění právě I profil a jemu podobné? Na to existuje velice snadná odpověď. Hutní materiál obecně přináší vlastnosti, jakými jsou pevnost, bytelnost, stabilita, dostatečná nosnost a dlouhá životnost. A přesně tyto parametry přijdou vhod při realizaci jakékoliv stavby. Když už budete u výběru vhodného dodavatele, zaměřte se i na přidružené služby. Je to například doprava nebo dělení materiálů. I takové nadstandardní úkony přijdou vhod.

Pusťte se výstavby čehokoliv, kde bude hlavní roli sehrávat I profil nebo jiné ocelové profily odpovídající kvality.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top