Průmysl

I profil jedině v odpovídající kvalitě

Ocelové profily nabývají bezpočtu nejrůznějších podob. Kvalitní ocel se stala nedílnou součástí staveb už mnoha dlouhými lety. Pokud ji chcete použít v rámci novostavby nebo rekonstrukce nemovitosti, je vhodné vsadit na produkty splňující všechny příslušené normy. I profil tak musí splňovat normu ČSN, která do jisté míry vypovídá o tom, že produktu bude disponovat vlastnostmi, jakými disponovat má.

Vybírejte z pestré nabídky oceli

Pod pojmem I profil si asi každý alespoň částečně znalý člověk představí to správné. Jedná se o ocelové profily ve tvaru písmene I. Ty můžete použít třeba jako překlady nad okny, dveřmi a v podobných oblastech, kde je třeba docílit odpovídající pevnosti a nosnosti.

Nutno však podotknout, že I profil není tím jediným ocelovým nosníkem, který si můžete pořídit. V závislosti na typu stavby a stavebních potřebách můžete volit také tyče jiných průřezů. Typickým příkladem jsou průřezy IPE, U, UPE, HEA a HEB. Když se profilová ocel, nemusí to být pouze zmiňované nosníky. Své užití mají tyče drobnějšího vzezření. Jen namátkově můžeme zmínit tyče s průřezem ve tvaru písmene T, L, popřípadě ty kruhové a čtvercové.

Snadná práce s ocelí

I když takový I profil může na první pohled vypadat celkem neforemně, opak je v tomto případě pravdou. Stačí mít jen to správné náčiní a při úpravě profilové oceli vás nic nezastaví. Hutní materiál tohoto typu lze totiž poměrně snadno krátit, potažmo dělit, zařezávat apod. Na druhou stranu nabízí kov také jednoduché svařování, a tedy tvorbu ocelových konstrukcí, o které stojíte.

Chcete-li mít při pořizování oceli jistotu výhodného a kvalitního nákupu, zacilte na zkušené dodavatele hutního materiálu. Ty svým zákazníkům mnohdy nabízí i již zmiňované dělení a svařování, včetně dopravy na místo určení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top