Auto-Moto

Ikonický vůz motosportu, který se neztratí ani v každodenní dopravě. To je úžasná Subaru Impreza

Značka Subaru patří mezi skromnější. Ačkoliv vozy této značky nejsou zrovna nejlevnějším požitkem, tak je specifická tím, že vydává poměrně malé množství modelů. Dá se tak říct, že zatím co další automobilky doslova produkují nové a nové modely jak na běžícím páse, tak se naopak Subaru drží svého „bydla“. 

A vyplácí se mu to, protože jen málokteré vozy jsou tak moc známé, jako hvězda motosportu s mnoha dalšími generacemi pro silniční třídu, jako je právě Subaru Impreza. A jedné z těch nejúžasnějších, verzi WRX se podíváme na zoubek.

Motor? Nemůže vás zklamat!

Pochopitelně začneme tím, co budeme od sportovního auta ve sportovní úpravě nejvíce očekávat, a to výkonem. Parádní výkon 231kW vám zde nabídne povětšinou kvalitní benzínový pohon. Automobil je všestranný mimo jiné i díky tomu, že máte možnost si aktivovat sportovní mód. Pokud chcete opravdu dravou jízdu, tak vstřikování dokáže dodat lepší výkon, zatím co pokud nechcete prohánět palivo po litrech, tak bez sportovního módu máme vůz, který spadá ve své kategorii mezi nejúspornější.

Proč je oblíbená? Ta dynamika vás bude bavit

Jenže takových vozů je spousta. Máme k dispozici WRX úpravy známého Ford Focus, nebo celou řadu vozů ve WRX společnosti Škoda. Proč jsou tedy skladové vozy Subaru Impreza ve WRX verzi takovým hitem? Odpovědí je jejich neskutečná hravost.

To, že se vozy v jednu etapu svého života rodily čistě pro rallye tratě poznáte i na současných modelech. Dynamika jízdy a ovladatelnost vozu vás zkrátka doslova pohltí. Největší pochvalu si zaslouží dokonale odladěný diferenciál, který dokáže skákat s neobyčejnou lehkostí. Podvozek vozu přitom rozhodně nezapomíná na svoje kořeny, protože vás i v tom nejhorším terénu nikdy nezklame.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top