Cestování

Irsko – ostrov nekončící zeleně

www.pixabay.com

Nekončící zelené pastviny, krásná příroda, čerstvý vzduch, ledové moře, vítr ve vlasech. Jestli přesně tohle je to, po čem toužíte? Vydejte se do Irska! Tento stát najdete na severozápadu Evropy.

Irové jsou považování za nejpřátelštější a nejpřívětivější národ na světě. Jsou zábavní, hrdí vlastenci, vždy nápomocní a pohostinní.

Jestli se chystáte v Irsku pozorovat pozoruhodné druhy zvířat, budete zklamaní. Irsko nemá bohatou faunu, nepotkáte zde vlky, divoké kočky, medvědy, hady ani bobry. Avšak stále zde přežívá ptactvo, ovce a malí hlodavci. Ještěrky jsou jediným plazem, na kterého zde můžete narazit.

Pokud vycestujete do Irska, nesmíte zapomenout navštívit Národní park Killarney, poloostrov Dingle Peninsula, dublinskou čtvrť Temple Bar, hrobku Newgrange, skalní útesy Burren a kamenný hrad Rock of Cashel.

Guláš z jehněčího nebo skopového masa s masovým nákypem s bramborovou kaší nebo jen s brambory je tradičním jídlem Irů. Ten musíte ochutnat. Irové mají mnoho pro ně typických jídel od kukuřičných lupínků pro klobásy nebo vejce na sto způsobů.

A nejlepší suvenýr? Vlněný svetr s aranským vzorem, pivo Guiness a whiskey.

Pokud vás toto nadchlo, navštivte třetí největší ostrov Evropy – Irsko.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top