Nezařazené

Jak dodržet novoroční předsevzetí

pixabay.com

Přestat kouřit, zhubnout, více se věnovat svým blízkým, začít šetřit, začít cvičit, více pracovat, méně pracovat … Nápadů, jaké si dát předsevzetí, je vždy dost. Není většinou vůbec snadné je dodržet. Zde máte několik tipů, aby  dodržení toho letošního předsevzetí bylo úspěšné.

1.Nebuďte v tom sami.

Řekněte svým přátelům a blízkým, jaké je vaše předsevzetí. Jejich podpora vám hodně pomůže.

2.Dejte si blízký a splnitelný cíl.

Můžete si své předsevzetí rozdělit na několik kroků. Není lehké například přestat kouřit ze dne na den, pokud kouříte krabičku denně, či zhubnout za měsíc 20 kg. Stanovte si konkrétní cíl, který je pro vás splnitelný. Po jeho splnění můžete své předsevzetí posunout na další úroveň.

3.Jedno předsevzetí je akorát.

Zaměřte se na jeden cíl, který je pro vás opravdu důležitý a kterému budete věnovat své veškeré úsilí. Pokud si dáte cílů více, je mnohem větší pravděpodobnost, že nebudete úspěšní ani v jednom.

4.Promyslete své předsevzetí.

Předsevzetí, které vás napadne na novoročním večírku, asi nebude to pravé. Splnění předsevzetí bude vyžadovat úsilí a sebezapření. Mělo by to tedy být něco, co je pro vás opravdu důležité.

5.Poučte se z předchozích.

Pokud si nějaké předsevzetí dáváte každý rok a nikdy se vám nepodaří jej splnit, už se mu raději vyhněte.

6.Davová předsevzetí.

Dejte si předsevzetí, které je důležité pro vás. Pokud vy začít cvičit nechcete, nenuťte se do toho jen proto, že kamarádi hromadně kupují permanentky do fitka.

7.Sněte.

Zavřete oči a na chvíli si představte , že jste své předsevzetí už zvládl. To bude krásný pocit, že ano? Je to výborná motivace.

8.Odměňujte se.

Za každý drobný úspěch a pokrok si dejte odměnu. Pokud jste díky dodržení svého předsevzetí ušetřil peníze, kupte si drobný dárek.

9.Zapisujte.

Pokud uvidíte černé na bílém, jak ve vašem předsevzetí pokračujete a postupujete, bude vás to motivovat. Můžete si zapsat i své pocity.

10.Chybovat je lidské.

Nevzdávejte se, pokud nevydržíte a zhřešíte. Selháváme všichni. Ale vstát a vytrvat, to je umění.

Držíme palce.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top