Průmysl

Jak ideálně čistit poklady, které lovci kovů nalézají v přírodě?

pixabay.com

Lovení kovových předmětů v přírodě se stalo opravdu ohromným fenoménem, který má v průběhu let až neuvěřitelné množství různých nových účastníků. Jedná se bezesporu o jednu z věcí, které dokázaly chytnout širokou generační skupinu od nejmladších až po dospělé a seniory.

Pochopitelně je ale jasné, že kovové předměty, které dlouho pobývali v nehostinném prostředí v zemi nebo dokonce ve vodě, budou automaticky nepříjemně poškozeny. Toto poškození se může ještě zhoršit, pokud k nim budeme přistupovat špatně. Proto se podíváme na pár metod, které pomáhají.

Vysokotlaké pískování u pevných povrchů

Pískování je velice specifické a poměrně nákladné. Hlavně může být použito jenom v případě určitých podmínek. Typicky je pískování vysokotlakou pistolí nejpoužívanější v případech, kdy je základní povrch stále stabilní, ale je potřeba z něj sundat rez, nános bordelu nebo zbytky laku. Je tak ideální na odstraňování usazenin kupříkladu z lakovaných a barvených materiálů.

Čištění ultrazvukovou čističkou

Druhou možností z technických voleb, jsou ultrazvukové čističky. Jedná se o specializovaná zařízení, která jsou specifická svojí vysokou šetrností k čištěným materiálům. Jednoduše se vloží materiál do čistící emulze a následně se spustí čištění ultrazvukem. Emulze tady funguje nejen jako čistící médium, ale při správném použití dokonce i jako ochranný film.

Hlavní výhodou je pochopitelně ten fakt, že ultrazvukové čističky nevyužívají žádných mechanických forem čištění. Jde pouze o dobře cílenou chemii a ultrazvukové vlny. Díky tomu se tak nemusíte bát toho, že by došlo ke zhoršení stavu, ve kterém se předmět již nalézá. Mimo toho jsou také v případě lehčích usazenin mimořádně rychlé a pečlivé. Emulze v tekuté formě totiž zateče i na taková místa, kam byste se manuální prací rozhodně nedostali.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top