Průmysl

Jak lze uchovávat vodu pro profesionály i hobby

pixabay.com

Pokud máte k dispozici sad, zahradu či podobný prostor a plánujete aktivně pěstovat, tak věřte že profesionály od amatérů jedna věc nikdy nerozdělí. A to ta, že voda je pro obojí potřeba ve velkém množství a její získání a cena nemusí být zdaleka příjemná či přijatelná. Co když si ale budete mít možnost zahradu kropit pomocí vody, kterou zachytíte při dešti?

Pro nejmenší zahrádky nemusí stačit jen barel

Nejmenší zahrádky jsou většinou obsluhované systémem, který si pamatujeme od dědečků a babiček. Zkrátka soustava okapů na chatkách a budovách vede směrem do barelu, kde se voda uchovává. Nevýhodou je zde to, že má barel poměrně malou kapacitu na větší plochu, a navíc se v něm usazuje spousta mikrobů, bakterií i hrubých nečistot.

Později se běžné otevřené barely začaly aktivně nahrazovat přímo uzavřenými kontejnery na vodu, které se často užívají pro průmyslové účely jako zásoby vody na stavby a další. Jenže i to často nemusí stačit, protože zdroj je příliš malý. Pokud tedy chcete opravdu absorbovat a skladovat vodu ve větším množství, tak tu máte k dispozici nádrže na dešťovou vodu. Ty si popíšeme v následujících odstavcích.

Nádrže na dešťovou vodu dobře absorbují a uchovávají mnoho měsíců

Mimo slušné dávky, kterou dokáží nádrže absorbovat se můžeme bavit také o tom, že v nich lze vodu uchovávat i měsíce, a to bez starostí. Díky soustavě filtrů, které zachytí veškeré hrubé i některé jemné nečistoty bude mít voda mnohem menší tendenci ke kažení. Proto je tato metoda vhodná jak pro větší zahrádkáře, tak i k průmyslovému využití. Dotace na dešťovou vodu nám přitom dávají zároveň možnosti k tomu, abychom pořídili opravdu rozsáhlý a kvalitní absorpční systém, a přitom nemuseli nijak finančně strádat. Úspěšnost takových dotací je vysoká a při rozsáhlé investici se pak každá ušetřená koruna může jevit jako dar z nebes.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top