Bydlení

Jak může vypadat instalace a funkce nádrží na vodu? Až překvapivě jednoduše!

Absorpční sestavy známé jako nádrže na vodu jsou mnohem větší než jejich povrchoví předchůdci. Tyto nádrže jsou totiž uchovávány v podzemí a nabízejí mnohem lepší schopnosti v oblasti sbírání vody, a především ji dokáží mnohem kvalitněji uchovávat a nabídnout k dalšímu užití. Jak tedy mohou vypadat?

Nádrže na vodu a jejich vzhled

Nádrže na vodu jsou poměrně velkým komplexem, který se skládá z nějakého absorpčního tělesa, které zařizuje průnik vody do systému, následně je toto těleso napojené na sestavu trubic, které jsou vyspádované tak, aby voda samovolně protékala. Na konci této scenérie je srdce celého systému v podobě samotné nádrže na dešťovou vodu, která je vybavena sestavou specifických filtrů na hrubé i jemné nečistoty, aby se společně s vodou nedostávaly do nádrží podněty k jejímu rychlému kažení.

I díky tomu pak může být voda opět využita. Celé systémy jsou přitom tvořeny z takzvaného krouženého plastu. To znamená, že tento speciální plast při výrobě neprocházel jakýmkoliv rozdělováním a absence spojů na tělese tak garantuje ještě větší výdrž, než tomu bylo dřív.

Náklady na pořízení a instalace nádrží

Náklady na pořízení se mohou na základě vašich požadavků pohybovat i ve stovkách tisíc korun. Skvělou zprávou ale je, že existují i takzvané dotace na dešťovou vodu, díky kterým se může cena celého komplexu zmenšit na o dost menší částku.

Samotná instalace je potom mnohem jednodušší. Je potřeba vyhloubit díry, kam bude zasazený systém, a především zařídit to, aby byly jednotlivé kanály vystupňované z kopce a díky tomu voda neztrácela přirozený tok směrem do nádrže. Dno takto připravených děr je pak potřeba vysypat štěrkem o malé zrnitosti, který nádrži poskytne malé, ale důležité pole působnosti pro bezpečné usazení v hloubce.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top