Podnikání v realitách prochází v posledních letech velkou spoustou ústavních změn, což se odráží především na nasycenosti a kvalitě realitního trhu. Nově se prosazení na realitním trhu opravdu komplikuje v případě, že se jej snažíte obsadit z pohledu makléře.
Správa činžovních domů, bytů i asistence při prodejích. Majitelům nemovitostí se daří
Veškeré tyto požadavky, které příslušné vládní a správní orgány dávají na hlavu realitních makléřů, mají zajisté velice pozitivní dopad na služby v našem prostředí. Dá se opravdu bez jakékoliv nadsázky říci, že se podnikatelům a majitelům nemovitostí s cílem zbohatnutí velice dobře daří a dařit se jim bude i v dalších nadcházejících sezonách. Mnohem kvalifikovanější pracovníci na trhu dokáží vytvořit příjemnější prostředí.
Mimo prodejů tak vznikají například i takové služby jako je správa činžovních domů a další
různých nemovitostí. Ta nevzniká za účelem jednorázového zisku prodejem, ale
naopak pro generování dlouhodobého a jistého příjmu z pronájmu vlastněné
nemovitosti, přičemž nabízí svému klientovi především jistoty v mnoha
ohledech administrativních a finančních náležitostí. Právě v těch
ohledech, které již mnoha podnikatelům „zlomili vaz“.
Nároky na realitní makléře jsou velké, ale stále přiměřené
I když se nároky na realitní makléře neskromně přiostřují, tak se dá stále říci na rovinu to, že jsou nyní spíše přiměřenými a dříve byli až směšně jednoduché. Je pravda, že se kvůli nim stahuje spousta špatných elementů z realitního trhu zpět a tržní ovzduší je tak mnohem čistější. Letošní rok a podzimní druhá vlna koronaviru má ale i pro regulérní zájemce nepříjemnost v tom ohledu, že jsou mnohá školení o realitní způsobilosti a náležité kurzy rušeny a posouvány neustále na vzdálenější termíny.