Bydlení

Jak na dosažení správné teploty ve vašem interiéru?

pixabay.com

Je to každoročně opakující se problém, kdy řešíte teplotu ve vašem domě? Tedy stav, kdy pro dosažení tepla v zimě je třeba vynaložit mnoho financí, zatímco v létě je ve vašich interiérech až nesnesitelné teplo? Pokud se s daným problémem potýkáte, máme pro vás několik osvědčených řešení.

Využívejte zbytkové teplo

Nejprve se zaměříme na zimní období, tedy na topnou sezonu. Právě během ní utratíte peněz nejvíce. Přitom by k tomu docházet nemuselo, pokud při svém vytápěn í budete využívat zbytkové teplo. Co máme na mysli? Je to větrání s rekuperací. Během něho dochází k tomu, že se vám do interiéru dostává čerstvý vzduch. Ten je však ohříván zbytkovým teplem. Jeho výhody jsou jasné, a patří sem:

  • Efektivní ohřev
  • Bezplatný ohřev
  • Nulové riziko smíchání s čerstvým vzduchem

Nebojte se ochlazovat

Ze zimy se přesuňme do léta, jelikož to je problémem až nesnesitelné horko. Jak ho vydržet? Jednou z hlavních rad je pochopitelně klimatizace. Ta nemusí být jenom mobilní nebo klasická nástěnná, jak jste zvyklí. Pokud jde o efektivní a zároveň v podstatě neviditelné provedení, je dobrým tipem stále oblíbenější stropní chlazení GABOTHERM. To je dnes možné využívat nejenom u vás v domovech, ale je dobrou volbou také v případě mnoha kancelářských a jiných budov.

Nezapomínejte na izolaci

Tipy, jak efektivně ohřívat interiér, i jak ho neméně efektivně ochladit, tedy znáte. Na co ale dále nesmíme zapomínat, to je izolace. Proč je tak důležitá? Během zimy dokáže velmi dobře eliminovat tepelné ztráty a to, aby vám teplo z vašeho interiéru utíkalo. Během léta zase dokáže opačnou věc, která zamezí tomu, aby teplo do vašeho interiéru vstupovalo a tak ho ohřívalo mnohem více. A proč je izolace důležitá konkrétně? Roli v tom hrají finance, jelikož když do ní investujete, podaří se vám ušetřit v zimě i létě nemalé peníze.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top