Bydlení

Znáte výhody a rizika výkupu nemovitostí?

Výkup nemovitosti
pixabay.com

Na internetu můžete snadno narazit na “výhodné” nabídky úvěrových společností, které vás prostřednictvím jejich opět výhodného úvěru zbaví pohledávek či exekuce na vaši nemovitost. Je však dobrým řešením zadlužit se ještě více? Budete schopni nový úvěr splácet? Bezpečnější možnost nabízí realitní kanceláře v podobě výkupu nemovitosti.

Pokud vás netlačí okolnosti, čas nebo exekutoři, nemá smysl nad výkupem nemovitosti přemýšlet. Důvod je prostý a očividný. Za nemovitost nikdy nedostanete tytéž peníze jako při klasickém prodeji. Jsou však situace, kdy potřebujete peníze během pár dní a čekat několik měsíců na kupce je zcela vyloučené. V těchto případech má výkup nemovitosti smysl.

Rychlé peníze na ruku

Hlavní výhodou výkupu je rychlé vyřízení obchodu za pár dní. Tuto možnost nabízí většina realitních kanceláří, a tak stačí pár z nich oslovit. Realitní kanceláře nemovitost osobně navštíví a po méně či více důkladné prohlídce vám navrhnou výkupní cenu a vy sami se rozhodnete, která z nabídek je pro vás přijatelná. Prodávající by neměl počítat s velkým úspěchem, bude rád, když získá nejvýše 80 % z tržní ceny. Pokud cenovou nabídku odsouhlasí, realitní kancelář zařídí vše potřebné a klient během pár dní obdrží peníze.

Nejvýše 80 % z tržní ceny

Výkup nemovitosti pro realitní kancelář vždy představuje riziko. S předstihem se nikdy nedá odhadnout, jak se jí podaří vykoupenou nemovitost prodat dále. Výkupní ceny jsou proto nabízené hodně pod tržními cenami a v lepším případě má prodávající šanci získat 80 % z aktuální tržní ceny. Některé realitní kanceláře zcela úmyslně tržní cenu podhodnotí a prodávajícímu nabídnou “jakože lákavých” 90 % z jimi stanovené částky. Při výkupu nemovitosti je důležitý výběr kvalitní a ověřené realitní kanceláře jednající se zákazníky v nouzi bez výmluv, lží, férově a na rovinu.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top