Kariéra

Čím se řídit při výběru pracovních oděvů?

pracovní oděvy
pixabay.com

Když se řeknou pracovní oděvy, každý si představí nejrůznější druhy montérek, bund, bezpečnostních, reflexních vest, ochranných pracovních pomůcek, pracovních rukavic a mnoho dalšího. Na našem trhu se můžeme setkat s celou řadou prodejců, kteří se zaměřují právě na oblast bezpečnosti při výkonu práce.

Za bezpečnost při výkonu práce na daném pracovišti vždy odpovídá pověřený vedoucí pracovník. Pokud dojde k porušení, hrozí mu od inspektorátu práce pokuta za přestupek.

Vsaďte na kvalitu

Jak jsme již výše zmínili, na výběr máme opravdu z mnoha nabídek pracovních oděvů, obuvi i ochranných pomůcek. Je třeba si však dát pozor, do kterého prodejce budeme vkládat naši důvěru. Zaměřte se na ty prodejce, kteří Vám doloží původ oblečení. Každý produkt, který se nachází v e-shopu, by měl mít uvedené v popisu veškeré potřebné technické parametry a informace o tom, že splňuje bezpečnostní předpisy. Například, když se zaměříme na pracovní oblečení, tak reflexní vesta spadá pod normu EN 471, to znamená, že musí EN 471 splňovat a jedná se o ochranný oděv s vysokou viditelností. Pokud však tyto informace na stránkách prodejce nezískáte. Bude něco špatně. Tato oblast ochrany při práci je velmi ošemetná a není radno ji podceňovat. Velmi dobře se dá kvalitní prodejce poznat i designem webu a celkovou nabídku. Vsaďte raději na velký e-shop, který svou nabídkou rozhodně nešetří. U takových prodejců naleznete pracovní oděvy, obuv a ochranné pomůcky od velkých a celosvětově uznávaných a žádaných značek, mezi které patří CXS, Červa, Adler, Australian Line, CRV, OS, Delta Plus, Assent, Lakeland, DuPont – Tyvek, Fridrich – Fridrich, Malfini, Waitomo, Ansell, Panda, 3M, Free Hand a mnoha dalších.

 Nepořizujte si levné pracovní oděvy od neznámých výrobců, ta kvalita není vždy totožná a ve finále ani jejich celková životnost a zajištění bezpečnosti není na takové úrovni.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top