Zdraví & sport

Jak na odvykání pomocí elektronických cigaret

zdroj: pixabay.com

Kouření cigaret je odedávna součástí kulturního života a v jisté míře dříve znamenalo i společenské postavení. V dnešní době se z kouření stala jedna z největších světových neřestí a závislostí, při níž si lidé ničí zdraví své i zdraví svého blízkého okolí. Jak se ale zbavit závislosti, která je tak hluboko rytá a proč bychom se o to měli pokusit?

Dopady kouření na organismus

Cigarety v běžném provedení organismu vůbec nesvědčí. Princip spalování tabáku produkuje nespočet vedlejších látek, z nichž nám vadí především dehet. Ten je těžkou složkou, kterou při vdechnutí navždy uchováme v našich dutinách a také plicích. Postupně tak snižujeme jejich průchodnost, oslabujeme jejich funkci a v extrémních případech tím dáváte základ vzniku infekcí a rakoviny.

Kouření je navíc psychologickým stimulantem, který je schopný vyvolat abstinenční příznaky na psychologické i fyzikální rovině. Není tak divu, že lidé bez své pravidelné cigarety bývají nepříčetní a dlouholetí kuřáci v odvykací kúře nekontrolovatelně tloustnou.

Z pasti vám pomohou elektronické cigarety

Elektronické cigarety tvoří alternativu a dávají šanci dlouholetým kuřákům omezit anebo dokonce úplně vymýtit tuto neřest. Elektronické cigarety fungují na bázi spalování tekuté směsi a tu poté ve formě kouře kuřák vdechuje. Zásadní rozdíly přichází v moment, kdy kouř nejen, že neobsahuje dehet. Ale může dokonce obsahovat přesně řízenou anebo dokonce nulovou dávku nikotinu.

E-cigarety vám tak dávají příležitost svoji závislost ukončit jednou provždy, aniž byste u toho pro své tělo i mysl připravili šok. Dávky nikotinu lze postupně sundávat a tělo s citem začne pracovat i bez své dávky nikotinu. Může to být dlouhý proces, ale nečekají vás u něj žádné extrémní projevy, nevolnosti, tloustnutí a další abstinenční příznaky jako v případě, kdy byste nikotin ze dne na den úplně vymýtili. 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top