Zdraví & sport

Moderní holter pro každodenní využití

Správná srdeční aktivita by měla být cílem každého z nás. Vždyť právě srdce je naším hnacím motorem, jehož funkčnost bychom neměli za žádných okolností podceňovat. Pokud zaznamenáte nějaké obtíže v této souvislosti, měli byste navštívit lékaře kvůli elektrokardiogramu. Zkráceně řečeno EKG. Jde o vyšetření, k němuž se v dnešní době využívá miniaturní holter. Pokud nevíte, co to přesně znamená, začtěte se do následujících řádků.

Holter jako vymoženost současné doby

EKG holter je zařízení, které mohou pacienti dostat i domů. Jde totiž o malý bezdrátový přístroj s několika sondami, jenž se připevní k tělu člověka. Baterie udrží tento lékařský doplněk několik desítek hodin v provozu, takže je zaručen dostatečně dlouhý sběr dat pro vyhodnocení potřebných údajů.

Jedním z takových výrobků je například EKG holter CardioTrak, který se pyšní jednou z poměrně výjimečných funkcionalit. Tento holterdokáže bez sebemenšího problému automaticky označit atriální fibrilaci. To je ale pouze špetka toho, co vlastně nabízí.

Vzhledem k tomu, že jde o sledování správné funkčnosti srdce, pak hraje důležitou roli kvalitní zobrazení křivky. Za vším stojí pochopitelně složitý a zároveň nadstandardně spolehlivý algoritmus, díky němuž je dosaženo potřebných výsledků.

Holter spoustu věcí zobrazí. K vyhodnocení slouží také programy

Miniaturní holter tohoto typu je samozřejmě vybaven potřebným displejem, kde se lze dočíst nejzákladnější informace. A některé z nich mohou po patřičném poučení něco napovědět i pacientovi. Mnohem lepší je však tento přístroj spárovat s lékařským softwarem v nemocnici. Ten totiž předloží vašemu doktorovi nabídku hned několika přehledných křivek, které jsou mnohdy nosným článkem vašeho zdraví.

Takže pokud vás čeká vyšetření EKG za pomoci tohoto malého odolného záznamníku, nemusíte se vůbec ničeho obávat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top