Bydlení

Jak na prodej nemovitosti s pomocí realitní kanceláře?

pixabay.com

V tomto článku se Vám pokusíme poradit na co se zaměřit. A jakých rad byste se měli držet, když se rozhodnete využít služeb realitní kanceláře. Prodej nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře má velké výhody a to hlavně pokud se dostatečně neorientujete v tomto odvětví.

Důležitý je správný výběr realitní kanceláře

Tento první krok je v podstatě nejdůležitější a bude se od něj odvíjet průběh celého prodeje. Je důležité nepodcenit výběr realitní kanceláře, která Vás pak bude zastupovat a zajišťovat celý prodej. Bohužel v České republice není nijak regulován trh, na kterém se nacházejí realitní kanceláře a makléři, proto nabídka je opravdu velká a to i těch neprofesionální a řádně nekvalifikovaných.

Ta správná realitní kancelář by měla mít navázanou úzkou spolupráci s advokáty, notáři a měla by zajistit celkový právní servis a to včetně odhadu ceny nemovitosti a v jejích řadách by měli být pouze kvalifikovaní a zaškolení jedinci.

Až si tu vhodnou realitní kancelář zvolíte, je třeba s ní sepsat smlouvu, která bude plnit náležitosti veškeré podmínky uvedené v ustanovení  § 2445 a zákonu č. 89/2012 Sb. Smlouvu si řádně prostudujte, než se budete hnát k jejímu podpisu. Součástí smlouvy musí být vždy jasné vymezení smluvních stran, jasně stanovený předmět zprostředkování, konkrétní popis nemovitosti, prodejní cena, provize realitní kanceláře, délka trvání smlouvy a jasné důvody pro odstoupení od smlouvy. Smlouvu vždy uzavřete pouze na dobu určitou. Doporučená délka trvání smlouvy jsou tři měsíce s možným prodloužením.

Na závěr bychom rádi řekli, že využití realitní kanceláře má beze sporu velké výhody. Vše obstará za Vás. Obstará Vám kvalitní fotografie a zveřejnění nemovitosti a informacích o ní. Veškerou komunikaci s potencionálními zájemci si bere na svá bedra. Zajistí i tvorbu a podpis kupní smlouvy a vše samozřejmě v souladu se zákony. Jen je třeba volit realitní kancelář chytře.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top