Bydlení

Jak úspěšně pronajmout byt?

Pronájem bytu
pixabay.com

Jistě jste se také setkali s vyprávěním a negativními zkušenostmi s pronájmem bytu, který měl katastrofický scénář, kdy majitel bytu dopadl tak, že měl pouze dluhy na nájemném a službách a o stavu bytu ani raději nebudeme mluvit. V některých případech to mohlo dojít až k soudu. Nebojte se však. My Vám zkusíme poradit, jak na to, aby to dopadlo lépe.

Omyl

Mnoho majitelů bytu se mylně domnívá, že pokud budou mít kvalitně sepsanou nájemní smlouvu, tak jim to zajistí, že nájemníci budou za svůj pronájem platit. Bohužel tomu tak není. Samozřejmě je důležité mít dobře sepsanou smlouvu, nicméně jistota příjmu to není.

Jak se vyhnout výše zmíněným problémům s pronajímáním?

Jediná možnost, jak si vybrat správné nájemce, je jejich důkladné prověření. Jde o prevenci, kdy se ujistíte, že Vás po pár měsíci s nimi, nebudou čekat problémy.

Jak postupovat?

Zjistěte, kde potencionální nájemník pracuje

Pokud zjistíte, u jaké společnosti a na jaké pozici je zaměstnán, snadno si na internetu dohledáte průměrný plat na této pozici. Snadno si pak dáte dvě a dvě k sobě a dopočítáte si, zda si může s přehledně nájemné dovolit a tedy, že s ním nebudou žádné problémy, když nastane datum zaplacení nájemného.

Zjistěte důvod, proč opustit poslední podnájem

Je důležité promyslet, jestli jeho důvod může zapříčinit případně další problémy v budoucnosti.

Pokud se stěhuje z toho důvodu, že se rozvádí, je nutno počítat s tím, že při rozvodu přichází obě dvě strany o finanční zázemí. Pokud pár bydlel odděleně a nyní plánují žít společně, je dobré si zjistit, jak dlouho spolu daní jsou, protože pokud je to pouze pár týdnu, jdou na to opravdu moc rychle a je možné očekávat, že jak rychle to začalo, tak rychle to skončí.

Zjistěte si, jak dlouho bydlel Váš zájemce v předešlém pronájmu

Čím delší dobu Vám sdělí, tím lépe, protože jde zřejmě o bezproblémový pronájem a riziko, že jde o neplatiče, je velmi nízké.  Případně si zjistěte i kontakt na předešlého pronajímatele a informace si ověřte.

 

Sami vidíte, že je toho opravdu hodně. Proto je doporučováno v takovém případě využít služeb realitní kanceláře. Při výběru realitní kanceláře buďte velmi obezřetní. Nicméně kvalitní realitní kancelář, veškerou komunikaci a prověření potencionálního nájemníka vyřeší za Vás.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top