Bydlení

Jak nejlépe zabezpečit byt, pokud jej chcete pronajímat?

unsplash.com

Pronajímání bytových jednotek je jednou z nejlepších možností, jak se můžete dostat k opravdu zajímavému přivýdělku, aniž by vás to ale stálo velké finanční investice. Navíc zásadní výhodou zůstává fakt, že byt celou dobu, co vydělává peníze na svoji rekonstrukci, údržbu a rozvoj, zároveň také nabírá na hodnotě.

Jenže aby to nebylo všechno tak dokonalé tak je potřeba zmínit, že jsou především pronájmy bytových jednotek v mnoha případech velice riskantní záležitostí. A to především z toho důvodu, že často dochází k jejich poškození. Jak se ale před takovými situacemi bránit?

Kvalitní inventář majetku

Jednou z věcí, které naprostá většina pronajímatelů zapomíná, je inventář majetku. Jednoduše jde o soupis majetku a jeho stavu, který společně s bytem předáváte. V rámci inventáře je standardně běžnou záležitostí to, že se přikládá ke smlouvě a nový nájemník tak jednoduše potvrzuje, že byt přebírá v nějakém stavu a s nějakým konkrétním vybavením. Při krádeži a poškození je následné vymáhání mnohem snadnější.

Správa nemovitostí realitních kanceláří

Další možností je specializovaná služba, zvaná jako správa bytů. Jedná se o službu, kterou poskytují realitní kanceláře. Hlavní výhodou je, že v rámci měsíčního paušálu, který platíte, za vás realitní kancelář řeší všechny nepříjemné komplikace, které mohou vzniknout. Vaše finanční stránka je tak stabilizovaná, a navíc ušetříte spoustu času a starostí se správou a řízením nemovitosti.

Pojištění odpovědnosti

Je spousta případů, kdy na bytě dojde k nepříjemnostem jako je porušení některých inženýrských sítí. Následné vyplavení sousedů, nebo cokoliv podobného, je potom naprosto zásadní problém. Náklady na opravy mohou být až astronomické a peníze přitom nemusíte mít. Proto je dobré mít nemovitost vždy pojištěnou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top