Bydlení

Kde můžete v Praze získat opravdu dostupné bydlení?

unsplash.com

Dostupné bydlení v Praze je opravdu velkým tématem. Pro kohokoliv, kdo se ze zbytku republiky přesouvá do našeho hlavního města, je právě finanční šok jednou z těch rozhodně největších záležitostí. V rámci bydlení se tak dá očekávat, že ceny nájmů a dalších nákladů budou výrazně vyšší.

Ačkoliv jdou ruku v ruce s platovými poměry ve městě, tak je opravdu nutné říct, že mnohdy trvá i měsíce, než si vybudujete dostatečné zázemí. A pro tyto případy je velice dobré vědět, jak je možné získat dostupné bydlení v Praze.

Rozdílné ceny čtvrť od čtvrti

To, že jsou v rámci jednotlivých městských částí velice rozdílné ceny nemovitostí i pronájmů, to rozhodně nikomu nemusíme vysvětlovat. Mnohdy je ale důležité zmínit, že jsou extrémní rozdíly mezi cenami také čtvrť od čtvrti. Důvodů, proč to tak, najdeme opravdu celé množství. Může to být blízkost, nebo naopak vzdálenost, některého z mnoha občanských vybavení. Stejně tak může jít o MHD, které je dostupné jen v nějakých variantách.

Krajním případem je potom celková kultura a lidé, se kterými se v rámci oblasti budete potkávat. Není překvapením, že v tak velkém a rozsáhlém městě jakým je Praha, najdete lidi, co mohou být přátelští i zcela naopak.

Činžovní domy nejlevnější volbou

V Praze jsou extrémně populární rezidence. U nich je ale nevýhodou to, že jejich cena je extrémně vysoká jak v nákupu, tak i v případě pronájmů. Navíc naprostá většina z nich preferuje přímo nájmy. Jenže je tu i další možnost. Konkrétně činžovní domy Praha dokáže nabídnout po celé svojí ploše a už jenom vzhledem k charakteru a stáří nemovitosti, je místní bydlení rozhodně mnohem dostupnější. I zde panují extrémní rozdíly podle občanské vybavenosti, nebo dalších parametrů. Rozhodně jsou ale nejlepší cestou k tomu, jak sehnat levné bydlení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top