Bydlení

Jak opticky zvětšit malou koupelnu? Víme, jak na to!

Malá koupelna
www.pixabay.com

Také patříte mezi tu skupinu lidí, které trápí doma malá koupelna? Níže si můžete přečíst tipy na to, jak ji upravit, aby vypadala větší.

Vhodně zvolený nábytek je základ

Když budete vybírat nábytek do malé koupelny, vybírejte s rozvahou a volte raději menší kusy. Doporučit Vám můžeme malou skříňku, kterou můžete umístit pod umyvadlo a tím ušetříte prostor. Pokud máte k dispozici použít otevřený nábytek, je to velká výhoda, protože ten sám o sobě také docílí optického zvětšení.

Zkuste to s bílou barvou

Stoprocentní účinek na optické zvětšení má celkově bílá barva. Tak proč si nepořídit bílé stěny, dlaždice i vybavení koupelny. Vzhledem k tomu, že bílá barva úspěšně odráží světlo, tak působí skutečně vzdušně a tím i opticky zvětšuje prostor.

Správné obklady jsou důležité

To, že máte malý prostor koupelny, neznamená, že musíte mít i malé obklady. Mozaikové obložení vypadá opravdu stylově, ale mnoho spár však tříští prostor a tím ho vizuálně zmenšuje. Díky velkým obkladům budete mít málo a nebo žádné spáry a díky tomu vytvoříte jednotnou linii, která celý prostor sjednotí a opticky zvětší. Ideální je použití stejných obkladů na celou koupelnu.

Hodně světla

Divili byste se, jak moc udělá světlo. Velmi důležité je kvalitní osvětlení celé koupelny, proto nezapomeňte do koupelny umístit dostatek světel. Doporučujeme, aby jste použili nejlépe zabudovaná a nebo boční, aby zbytečně neubíraly už tak malý prostor. Pokud máte v koupelně okno, pouštějte do místnosti světlo i z venkova. A jestli se bojíte o své soukromí, použijte bílé záclony. Jsou lepším řešením než žaluzie nebo rolety.

Stylový doplněk – zrcadlo

Nezbytným stylovým, funkčním doplňkem jsou zrcadla. Díky tomu, že odrážejí světlo, vytváří tak pocit, že je místnost vzdušnější a větší. Pokud použijete dlouhé zrcadlo, o to výrazněji místnost prohloubíte a zvětšíte.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top