Tech

Jak postupovat při výběru ultrazvukové čističky?

pixabay.com

Rozhodli jste se pro pořízení ultrazvukové čističky, která Vám usnadní mnoho práce a poskytne Vám čas na jiné potřebné činnosti. Součásti mnoha výrobních procesů, ale i úkonů vykonávaných v domácnosti, se zkrátka neobejde bez čištění. Klasické manuální čištění bývá mnohokrát neefektivní, velmi pracné a ve finální výsledek nestojí za to.

Výhody při čištění ultrazvukem

Těch výhod je hned několik. Začít můžeme tím, že se o předmět nemusíte vůbec starat. Díky tomu se můžete věnovat něčemu jinému. Zároveň je výsledný efekt z čištění mnohem lepší. Čištění ultrazvukem je kvalitní, zároveň šetrné, proto se nemusíte bát o poškození předmětů.

Seznamte se s ultrazvukovou čističkou

Ultrazvuková čistička má vždycky čistící vanu, do které se vkládají znečištěné předměty, měnič a generátor. Generátor napájí měnič a zajišťuje, aby došlo k transformaci vysokofrekvenční energie, ze které vznikne akusticko-mechanické kmitání. Díky změně teplot, ke které dojde mezi předmětem a nečistotou, dojde již k částečnému oddělení. To zajistí, že se čistící medium hladce dostane mezi tyto dvě místa a tak dojde k vyčištění.

Podle čeho se řídit při výběru

Nejprve je důležité si uvědomit, že máme široké pole využití ultrazvukových čističek. Jejich běžné využití je ve výrobních halách a organizovaných procesech, dále však ve zdravotnictví, klenotnictví, ale i domácnostech. Což velmi ovlivňuje to, jakou čističku si pořídíme. Liší se podle velikosti, což je důležitý faktor. Vždy je lepší mít o něco větší čističku, do které se Vám vše s přehledem vejde. Dále se rozlišují podle provozu, který může být občasný nebo nepřetržitý. Ohřev může být, ale také nemusí být součástí ultrazvukové čističky. Nejvíce však celé čištění ovlivňuje ultrazvuková frekvence, která se může pohybovat od 25 kHz až po 120 kHz.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top