Auto-Moto

Jak poznat kvalitní naftu?

zdroj: pixabay.com

Tankujete do svého miláčka na čtyřech kolech naftu? V tom případě vám určitě záleží na tom, abyste si do nádrže pravidelně nečerpali něco, co má do kvality hodně daleko. Bohužel jsou případy, kdy kvalita nafty nestojí za nic, majitelé aut ale bez rozmyslu tankují na pochybných benzinových pumpách a následně se diví, když je s jejich kamarádem něco špatně. Jak tedy poznáte, jestli se jedná o kvalitní naftu?

Hokus pokus doma

Jestliže vám nedělá problém otestovat si naftu doma, máme pro vás jednoduchý návod, díky kterému snadno zjistíte, jestli je vámi tankovaná nafta kvalitní či nikoli. Postačí vám k tomu vzorky, které budete chtít mezi sebou porovnat, ty umístěte zvlášť do nádob a nechte pár dní stát. Po uplynutí určité doby byste si měli začít všímat změn, například jestli se v nějakém ze vzorků nezačíná tvořit nějaký sediment.

Naftu do mrazáku

Další možností je vložit naftu do mrazáku. Jak na to? Jednoduše vložíte kapalinu do mrazničky a budete pozorovat, jak se změní či naopak nezmění její vlastnosti – konkrétně pak hustota. Kvalitní naftu pak poznáte tak, že ani po vložení do mrazu nezmění svou hustotu.

Kontrola přes filtr

Naftu můžete otestovat i s pomocí filtračního papíru. V ideálním případě, tedy tehdy, kdy budete mít co dočinění s kvalitní naftou, by se na filtračním papíru neměly nacházet žádné stopy. Pakliže na filtračním papíru zaznamenáte nějaké stopy, pak se pravděpodobně nejedná o kvalitní palivo.

Nekvalitní nafta se nedá skladovat

Nutno dodat, že pokud není nafta kvalitní, nedá se skladovat a nepomohou vám ani kvalitní nádrže na naftu. Pakliže je do nafty přidáno něco navíc, neměla by se skladovat déle než 3 měsíce, pak se může začít kazit a tím pádem se znehodnotí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top