Zdraví & sport

Jak probíhá měření zátěžového EKG?

EKG vyšetření
pixabay.com

Máte zdravotní problémy a lékař vás poslal na zátěžové EKG? S blížícím se termínem návštěvy nemocnice se začínáte zamýšlet nad tím, co vás vlastně čeká a jak toto vyšetření probíhá? Pak se začtěte do následujících řádků tohoto článku, protože v několika krátkých odstavcích se vám pokusíme nastínit, oč jde a co se bude dít.

V první řadě je vhodné vysvětlit pojem zátěžové EKG. Tento způsob vyšetření má za následek jediné, a to odhalit poruchy prokrvení srdečního svalu. Jak už částečně naznačuje název „zátěžové EKG“, dochází k požadovanému měření při zátěži. To znamená, že pacient je vystaven jisté fyzické námaze nebo pohybu, na základě kterého mohou být vyhodnoceny ty nejlepší výsledky.

Důležité je také zmínit, že zátěžové EKG není ničím bolestivým nebo náročným. V dnešní moderní medicíně je navíc realizováno za pomoci profesionálních a novodobých přístrojů. Ano, budete mít na sobě několik senzorů upevněných na správných místech, o vše ostatní už se ale bude starat špičková technika.

Ergometrická zařízení jsou mobilní a dokáží přinášet ty nejspolehlivější a nejpřesnější metody měření EKG. Lékař je zároveň schopen zpracovávat vaše data na několika úrovních, což mu umožní naopak speciální programové vybavení, jež bývá součástí těchto přístrojů. Mezi základní vlastnosti zařízení měřícího zátěžové EKG patří kupříkladu možnost manuální úpravy aktivního protokolu, kvalitní filtrace EKG křivky, zobrazení na velkém displeji nebo tisk během samotného měření. To je samozřejmě jen laická ochutnávka, protože schopnosti takových výrobků sahají ještě dál.

Jak můžete po přečtení výše uvedených informací správně tušit, není se v případě zátěžového EKG opravdu čehokoliv obávat. Ostatně uvidíte sami, že takové vyšetření pro vás bude jen další životní zkušeností.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top