Auto-Moto

Jak prodloužit pneumatikám životnost?

Jak dlouho vám vydrží pneumatiky a jak jim prodloužit životnost? Nepodceňujte jejich funkci a pravidelně je kontrolujte.

Kontrolujte mechanické poškození a tlak

Investice do letních i zimních pneumatik se vyplatí. Zajistíte si tím bezpečnou jízdu. Jak ale zařídit, aby vám pneu vydržely co nejdéle? V první řadě je důležité pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách. Kromě toho čas od času zkontrolujte, jestli nejsou nijak mechanicky poškozeny (např. jestli v sobě nemají hřebíky, šrouby a jiné předměty). Také si při každé výměně nechte zkontrolovat, jestli jsou kola správně vyvážená.

Ideální skladování

Kromě toho je nutné pneumatiky skladovat správným způsobem. Pneumatiky skladujte na temném místě a nejlépe v chladu, kde se teplota pohybuje okolo patnácti stupňů Celsia. Pneumatiky by také neměly přijít do styku s vodou. A co je důležité – vždy skladujte pneumatiky čisté.

Kdy je vyměnit?

Pneumatiky je dobré měnit za nové po ujetí deseti až dvanácti kilometrů. Výrobci doporučují měnit pneumatiky nejpozději deset let od data jejich výroby. Nezapomeňte na to, že je dobré v létě jezdit na letních pneumatikách, v zimě na zimních. Jedině tak budou plnit své deklarované vlastnosti.

Pneuservis – Praha 10

S čímkoliv ohledně pneumatik vám poradí odborníci z Autopneu Novák. Na jeho firemních stránkách si můžete koupit nové i použité pneumatiky. Kromě toho jsou vám k dispozici i nové nebo použité disky. A pokud si potřebujete nechat přezout pneu, pohodlně se objednáte online. Kromě toho se na servis můžete obrátit i tehdy, když vám přijde vhod laserová geometrie. Autopneu Novák s.r.o. je spolehlivým pražským servisem sídlícím v Michli, do něhož přijíždějí i klienti z blízkého či vzdáleného okolí. Vyplatí se vsadit na kvalitu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top