Zdraví & sport

Jak si poradit s nepříjemným odvykacím procesem od kouření

unsplash.com

Během odvykání silné závislosti na kouření musíme bohužel řešit opravdu velké množství nepříjemností, které mohou dosahovat až extrémních projevů. Jedná se o stejnou závislost, jako je kterákoliv jiná. Jenže mimo toho je bohužel poměrně běžnou věcí, že se silnější odvykací kůry neobejdou dokonce bez nebezpečných abstinenčních projevů.

Kvůli tomu tak mohou být jednotlivé kůry naprosto zásadně odlišné pro vaše tělo i pro to, jak se vůbec dá celý proces vydržet. My vám přinášíme několik takových, které patří mezi citlivější a mohou vám tak pomoci.

Užívání nikotinových náplastí a žvýkaček

Nikotinové náplasti a žvýkačky jsou rozhodně jednou z možností, jak se můžete naučit postupně bojovat se závislostí na cigaretách. Žvýkačky jsou ideální v tom směru, že je můžeme používat víceméně neustále a jednoduše je můžeme nosit kdekoliv. Nevýhodou ale je, že nám mohou při vynechání klasického kouření chybět všechny fyzické vjemy na které jsme zvyklí.

Vedle toho samotné nikotinové náplasti jsou rozhodně jednou z věcí, které také dokáží pomoci. Navíc jsou oproti žvýkačkám intimnější záležitostí, takže je mnohem jednodušší se potýkat s léčením bez postřehu od okolí. I tady vám ale bohužel budou chybět ony fyzické vjemy.

Elektronické cigarety a jejich možnosti

Oproti tomu elektronické cigarety mohou být velice zajímavým řešením situace. Díky použití cigarety budete stále vnímat všechny vjemy tak, jak jste kompletně zvyklí. Ale přitom s jedním velkým rozdílem. Tím rozdílem je fakt, že náplně do elektronických cigaret mohou obsahovat velice citlivě odstupňované objemy nikotinu. Díky tomu tak můžete postupně a velice citlivě snižovat objem nikotinu v cigaretách, aniž byste se potkali se silnými abstinenčními příznaky. A to vám vážně nabídne jenom velice málo možností odvykání.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top