Zdraví & sport

Jaké změny vám mohou pomoci proti bolesti zad? Poradíme pár tipů!

unsplash.com

Bohužel se bez nadsázky dá říct, že jakékoliv akutní nebo chronické problémy se zády zažila naprostá většina lidí. A to dost často i bez ohledu na to, kolik let jim je. Záda nás nesou celý den. Přitom jsme mnohdy denně vystavování příliš velkým nárokům, nebo dokonce máme problémy se sedavým či namáhavým zaměstnáním.

Pokud jste i vy jedněmi z těch, kteří mají dlouhodobě problémy se zády, tak je možná čas na změnu. Dnes vám dáme několik tipů, které mohou změnit průběh vašich problémů.

Ideální pozice v sezení

Prvním bodem bude samotné sezení, kterým ohromné množství z nás tráví spoustu času. Jednotlivé podmínky by se přitom měly zásadně dodržovat. První podmínkou, která je extrémně důležitá, je sezení ve správné pozici s rovnými zády. Ideálně bychom měli používat i bederní podpěrku, aby páteř držela správné postavení. Monitor, do kterého koukáme by měl být v takové výšce, aby nám umožňoval sledování bez sklopené hlavy, protože ta zakřivení páteře může výrazně ovlivnit.

Výměna matrací a lepší spánek

Na matracích se velice často šetří, což je naprosto zásadní problém. Pro spoustu lidí může být důvodem bolestí zad to, že stará nebo nekvalitní matrace nedrží ve spánku tělo v ideální pozici. Proto byste měli brát zásadní ohled právě na to, aby se vám podařilo dodržet ideální pozici zad. Pomoci vám k tomu mohou i zdravotní matrace, které jsou určeny přímo lidem s chronickými bolestmi, nebo s následky úrazů a operací.

Pravidelné posilování břišních svalů

Velice důležitou součástí životosprávy by mělo být pravidelné cvičení středu těla. Střeď těla má při svém nedostatečném užívání nepříjemnou vlastnost povolit. Jakmile povolí, tak najednou přestává platit rovnováha, ale namísto toho začíná přebírat příliš mnoho váhy páteř. A to časem začne působit bolesti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top