Zdraví & sport

Řemesla v zimě mohou být riziková. Vybavte se kvalitně na každodenní práci!

unsplash.com

V rámci zimních kutilských i profesních činností je nepříjemná celá řada věcí. Na prvním místě je mezi nepříjemnostmi počasí jako takové, které může působit komplikace, a především jednoduše můžeme prochladnout a onemocnět. Vedle toho ale dokáže počasí také stát za celou řadou komplikací, které mohou znamenat nebezpečná rizika úrazů.

Dnes se podíváme na to, které druhy oblečení by nás dokázaly ochránit díky speciálním atestacím, které zlepšují jejich uživatelnost a bezpečnost v extrémních podmínkách.

Základem jsou dokonalé zimní boty

Pokud pracujeme dokonce na místech, jako jsou různá lešení nebo výšky, tak bez speciální zimní obuvi víceméně ani podle zákona nesmíme nastoupit do práce. Speciální pracovní obuv a oděvy na zimní sezonu přitom nejsou ze zásady automaticky drahou záležitostí. Zcela naopak je můžeme pořídit i za velice příjemné ceny, které se minimálně odlišují od těch běžných.

Základem ale je, že všechny zimní pracovní boty mají efektivní protiskluzovou podrážku, která nás ochrání před nebezpečnými podklouznutími. Jsou velice teplé, a hlavně pevné v nártu i kotníku, aby nedošlo v případě špatného našlápnutí k vyvrtnutí a nepříjemnému zrazení.

Zapracujte na kvalitním oblečení

Oblečení pro zimní období nemusí být nutně jenom otázkou dostatečně zateplených vrstev. Zásadní je, jak fungují jednotlivé funkční vrstvy, které používáme. Pokud fungují opravdu dobře, tak dochází k odvodu potu směrem od těla, aniž by přitom ztrácelo tělo dostatek tepla ve spodních vrstvách oblečení. Naopak díky dobře izolovaným aktivním vrstvám u těla máme naopak možnost neprochladnout směrem zvenčí. A to je důležité hlavně v případech, kdy se můžeme dostat do rizika prochladnutí kvůli opoceným zádům při aktivní práci.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top