Auto-Moto

Jak správně pečovat o filtr pevných částic?

motor
pixabay.com

Naftové automobily spadají do kategorie vozů, které znečišťují ovzduší. I proto se objevují snahy spojené s tím, snížit u nich ekologickou zátěž. A to jedním doplňkem, kterým je filtr pevných částic. Ten není úplnou novinkou, jelikož je v naftových vozech už několik let. Pokud je součástí i vašeho vozu, podívejte se, jak o něho správně pečovat.

Jezděte i delší trasy

Velkým problémem tohoto zařízení je to, že mnohdy ke svému bezproblémovému fungování potřebuje delší tras. Během ní může proběhnout takzvaná regenerace filtru. Pokud jezdíte málo, je dobré naplánovat si delší výlet. Tím svému filtru rozhodně dokážete prospět. Když jezdíte v podstatě jenom pár kilometrů, není to pro filtr dobré. To se může podepsat na jeho poškození, s čímž jsou spojeny náklady na nákup nového a náklady na výměnu.

Hlavně ho nevyndávejte

Mnoho majitelů naftových motorů se rozhodlo, že daný filtr ze svého vozu vyndají. To stále nabízí mnoho dílen. My však tuto cestu nedoporučujeme. Sice se zbavíte možných komplikací, ale přiděláte si nové problémy. Co riskujete, pokud ho ve voze nemáte? Problémy vás mohou čekat:

  • Při měření emisí
  • Při technické prohlídce
  • Při policejní kontrole

Nezapomínejte na pravidelné čištění

Díky němu nejenom zlepšíte jeho funkčnost a vaše auto tak bude s ohledem na emise více ekologické. Opomenout nelze také to, že díky pravidelnému čištění můžete výrazně prodloužit jeho životnost. DPF filtr čištění můžete poptat jako profesionální službu. Díky tomu se můžete vyhnout riziku jeho poškození a nutnosti výměny za nový kus. Ten není zase až tak levnou záležitostí.

Všímejte si kontrolek

Není radno podceňovat kontrolky, které se objeví na palubní desce. Je vhodné jim věnovat pozornost, jelikož upozorňují, že s filtrem není něco v pořádku. I to v principu vede k tomu, že se o něho určitým způsobem staráte a pečujete o něj.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top