Nezařazené

Jak vyfotit vánoční stromeček

pixabay.com

Vše je hotovo, stromek nazdobený, osvětlený, dárky krásně zabalené čekají pod vánočním stromečkem, Ježíšek zvoní. Člověk by nejraději zastavil čas, aby ta krásná chvíle trvala co možná nejdéle. Tak si ji aspoň vyfotografujte.

1. NEPOUŽÍVEJTE BLESK.

I když se to může zdát nelogické, pokud použijete blesk, strom bude rovnoměrně osvětlovat, ale také přemůže veškeré osvětlení, které jste udělali. Takže udržujte pokoj osvětlený jakýmkoli světlem, které obvykle používáte, a nechte zapnutá i světýlka na stromečku.

2. POUŽIJTE STATIV.

Protože budete používat okolní světlo v místnosti, můžete očekávat pomalou rychlost závěrky. Bez stativu budou vaše záběry rozmazané.

3. NASTAVTE ISO NA NÍZKÉ NASTAVENÍ.

 

Udržte nízkou citlivost ISO, například 100 nebo 200.

4. ROZOSTŘENÍ POZADÍ.

V závislosti na tom, co má stromek za sebou, můžete použít širokou clonu (kolem f / 4).

5. VYTVOŘTE HVĚZDIČKY.

Pokud fotíte na f / 16, získáte pozadí zaostřené, ale jako velmi příjemný vedlejší efekt, všechny světla budou mít kolem sebe malé hvězdničky. To je důsledek fotografování s malou clonou při fotografování s nízkým světlem.

6. DETAILY.

Kromě fotografování celého stromu můžete vyfotografovat i detailní záběry. Nezapomeňte, že pokud budete  fotografovat zblízka lesklé cetky, budou záběry pravděpodobně odrážet vaši osobu.

7. VYFOTOGRAFUJTE RODINU.

Nezapomeňte dokumentovat své přátele a rodinu během vánočních svátků. Pokud chcete  snímek s rodinou do rámu, budete muset zvýšit rychlost závěrky na něco trochu rozumnějšího, ale snažit se nepřekračovat kolem 1/50 sekundy.

Zdroj:picturecorrect.com

 

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top