Kariéra

Jak zaujmout na pracovním pohovoru?

zdroj: pixabay.com

Pozvání na pracovní pohovor je prvním možným krokem k získání práce. Už jen to, že jste byli na pracovní pohovor pozváni, svědčí o tom, že jste personalistu dokázali něčím zaujmout. Pokud se chystáte na pracovní pohovor a záleží vám na tom, abyste danou pracovní pozici získali, pak určitě oceníte rady, které jsme ukryli do našeho dnešního článku. V následujících řádcích vám poradíme, jak na pracovním pohovoru udělat ten nejlepší dojem.

Příprava je základ

Příprava je základ úspěchu. Proto jí nepodceňujte, ale naopak jí věnujte dostatek času. Měli byste mít přehled o tom, čemu se daná firma nebo společnost, ve které se ucházíte o volné pracovní místo, věnuje a čím se zabývá. Není nic horšího, než když se hlásíte na místo a nemáte sebemenší tušení, jestli daná společnost vyrábí náhradní díly na auta, nebo jestli je jejím primárním cílem pečení dortů.

Oblečení nepodceňujte

Oblečení je důležité, vybírejte ho proto s rozumem. Na pracovní pohovor se nehodí nic vyzývavého, ženy by si měly odpustit krátké sukně a hluboké výstřihy. Mužům se zase nehodí vytahaná trička, mikiny ani tepláky. Na pracovní pohovor je dobré vyrazit ve formálním a zároveň pohodlném outfitu, ve kterém se budete cítit dobře.

Mějte připravené odpovědi

Každá personální agentura sice vede pracovní pohovor jinak, ale v některých otázkách se shodují. Jsou to základní otázky týkající se platu nebo pracovní doby. Předem si v hlavě ujasněte, co vlastně chcete a co očekáváte, podle toho si sesumírujte odpovědi a buďte připraveni odpovědět na otázky sebevědomě a jistě. Nikoho nezaujme mlčení nebo koktání.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top